Zimowa kolekcja od Jordan Brand będzie bardzo owocna, a pośród nowości znajdziemy między innymi damskie Air Jordan 1 High w kolorystyce „Lucky Green”.
Nowa kolorystyka skupia się na progresie, a nie perfekcji. Projektanci wzorowali się na słynnym meczu z Boston Celtics, w którym Michael Jordan rzucił 63 punkty. Ten mecz był tak błyskotliwym występem, że słynny Larry Bird powiedział po meczu „To był Bóg przebrany za Michaela Jordana”.
Cholewka, którą wykonali z grubej mięsistej skóry ma niewykończone brzegi poszczególnych paneli i przyjmuje kolory Bostońskich Celtów. Mamy zatem bazę w bieli (boczne panele, kołnierz i góra toeboxa), której towarzyszą elementy zabarwione na zielono. Projekt cholewki dopełnia czarny Swoosh, sznurówki i wyściółka, a także czerwony skrzydlaty logotyp przy kołnierzu. Wszystko to będzie stało na delikatnie pożółkłej podeszwie z czarnym spodem.
Na wkładkach znajduje się również specjalny nadruk z drewnianym parkietem, który stanowi ukłon w stronę parkietu w Boston Garden. Kropką nad i jest zielona skórzana przywieszka. Zresztą sami przyjrzyjcie się wszystkiemu na oficjalnych fotografiach, które zamieszczamy pod tym tekstem.
Jeśli chodzi o dostępność to buty pojawią się w Nike SNKRS w damskiej rozmiarówce już 14 października bieżącego roku.
Air Jordan 1 High WMNS „Lucky Green”
Lucky Green / White – Sail – Black
DB4612-300
14 Październik 2020