- Reklama -NikeNike

Air Jordan XX9 – oficjalne zdjęcia

Na spotkaniu dla mediów i blogerów w Nowym Jorku (szkoda, że tam nie byliśmy, byłaby relacja na żywo) marka Jordan Brand zaprezentowała najnowszą odsłonę butów z serii Air Jordan.

Air Jordan XX9, bo o nich tu mowa, na sklepowych półkach pojawią się we wrześniu bieżącego roku w dwóch różnych wersjach kolorystycznych. Pracę nad tym modelem trwały dwa lata, a za projekt odpowiedzialny był nie kto inny jak Tinker Hatfield.

Co do technologii to Air Jordan XX9 będzie wyposażony dwie rewolucyjne technologie: Flight Plate połączone z pierwszą tkaną cholewką przeznaczoną do sportu wyczynowego. Ten projekt sprawia, że mamy uczucie jakbyśmy dostali but zrobiony pod nas samych, idealnie dopasowany do naszej stopy, jej kształtu.

Zespół designerów Jordan Brand stworzył cholewkę, która zapewnia odpowiednią strukturę, wsparcie, wygodę i komfort wewnętrzny, odporność na zniszczenia i przetarcia. Dzięki nowym technologiom, odpowiedniemu tkaniu syntetycznej przędzy udało im się te wszystkie cztery elementy zmieścić w jednej warstwie cholewki.

„Kiedyś inspiracjami dla naszych projektów było otoczenie, budynki, samochody” – opowiadał Tinker Hatfield. „Teraz skupiliśmy się na stworzeniu dla sportowców wyczynowych najlepszego buta z tkaną cholewką.”

Nowa pleciona cholewka jest wytrzymała na przetarcia i zniszczenia i daje jednocześnie całkiem nowe możliwości dla projektantów. Struktura i dopasowanie buta zostało zapewnione poprzez tunele Flight Web, strategiczne panele z większą lub mniejszą elastycznością, dzięki czemu dopasowuje się do naturalnych ruchów stopy. Taki rodzaj i materiał na cholewce zapewnia jednocześnie odpowiedni komfort oraz przewiewność. Flight Web poprzez połączenie pasów i przędzy z systemem wiązania powoduje idealne dopasowanie do stopy sportowca. Kołnierz buta został dodatkowo wypchany by zabezpieczyć stopę przed jej wysunięciem się z cholewki.

Buty Air Jordan XX9 to także technologia Flight Plate w podeszwie, która oddaje energię z każdym krokiem. W tym roku pięta oraz śródstopie zostało połączone ze sobą swego rodzaju mostem na środku, dzięki czemu mamy idealne i płynne przejście między pietą a reszta stopy.

Dwie kolorystyki Black/White-Gym Red oraz Black/Team Orange-Dark Grey pojawia się w sklepach z Jordan Brand we wrześniu 2014.

[youtube rjdtGrI7Vfg 630 550]

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-1

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-2

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-3

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-4

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-5

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-6

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-7

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-8

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-9

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-10

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-11

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-12

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-13

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-14

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-15

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-16

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-17

Air Jordan XX9-oficjalne zdjecia-18

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: