- Reklama -NikeNike
ARTYKUŁ

Aljoscha Kondratiew​ opowiada jak doszło do otwarcia sklepu SOLEBOX w Barcelonie [WYWIAD]

Jeden z najlepszych sneakersowych butików w Europie, berliński solebox, otworzył właśnie swój szósty sklep stacjonarny. Tym razem ich nowa stacjonarka znalazła się w sercu Barcelony. Otwarcie miało miejsce zaledwie kilka dni temu, bo 23 października.

Wystrój sklepu był inspirowany słynnymi barcelońskimi targowiskami i stoiskami. Wnętrze stacjonarki zostało wyposażone w różne stragany przypominające te z targowiska, lady, lodówki i skrzynie transportowe. Koncepcję uzupełniają lokalne oliwki, pomidory, wino i oliwa z oliwek. How cool is that?!

Jeśli będzie odwiedzał w najbliższym czasie Barcelonę to koniecznie zajrzyj pod poniższy adres:

solebox Barcelona
Carrer del Pintor Fortuny, 23
08001 Barcelona

solebox barcelona mercat 1
Photo: Kane Holz (IG: @kane)
solebox barcelona mercat 2
Photo: Kane Holz (IG: @kane)
solebox barcelona mercat 9
Photo: Kane Holz (IG: @kane)

A jeśli chcecie wiedzieć jak do tego doszło to zapraszamy do poniższego wywiadu!


Cześć Aljoscha. Przedstaw się proszę naszym czytelnikom i powiedz, za co odpowiadasz w solebox:

Hej, nazywam się Aljoscha Kondratiew i jestem dyrektorem generalnym w solebox, więc zasadniczo odpowiadam za pełną koncepcję, od zakupu, po marketing, projektowanie kolaboracji, koncepcje sklepów itp.

Właśnie otworzyliście sklep w Barcelonie. Dlaczego właśnie w tym mieście?

Barcelona to bardzo ważne miasto dla europejskiej społeczności sneakerheadów i streetwearu. Pamiętam dni, kiedy targi Bread and Butter odbywały się właśnie w Barcelonie, a nie w Berlinie. Poza tym widzimy wiele podobieństw, jeśli chodzi o kreatywną społeczność, do tej z naszego podwórka w Berlinie.

Jak długo trwały przygotowania?

Dłużej niż się spodziewaliśmy – zaczęliśmy ponad pół roku temu, potem uderzył Covid i nieco spowolnił procesy. Kiedy pracujesz nad takimi koncepcjami, zawsze pojawiają się nieoczekiwane niespodzianki, które wymagają rozwiązania, ale ogólnie jest to zawsze zabawny i jedyny w swoim rodzaju projekt.

solebox barcelona mercat 3
Photo: Kane Holz (IG: @kane)
solebox barcelona mercat 4
Photo: Kane Holz (IG: @kane)
solebox barcelona mercat 5
Photo: Kane Holz (IG: @kane)

Każdy z Twoich sklepów ma unikalny projekt i koncepcję. Jak to wygląda w sklepie w Hiszpanii?

Dokładnie, wszystkie nasze sklepy mają unikalne projekty, które są inspirowane przez miasto i lokalną społeczność. W Barcelonie ponownie przyjrzeliśmy się naszej okolicy i zrozumieliśmy, że targowiska są tam bardzo popularne. Tak więc koncepcja sklepu opiera się na hiszpańskim ryneczku / targowisku.

Czy to Wasz ostatni sklep? Czy planujecie otworzyć kolejny? Może w Warszawie?

Przede wszystkim bardzo ważne jest, abyśmy, otwierając nowy sklep, utrzymali poziom energii w nowym mieście. Dlatego po udanym otwarciu, takim jak to, musimy upewnić się, że pracujemy z właściwymi ludźmi lokalnie i stale organizujemy wydarzenia i aktywacje. Na tym się obecnie koncentrujemy, ale w przyszłości będziemy się przyglądać kluczowym miastom na świecie, które mają dla nas sens. Chcemy służyć lokalnej społeczności. Więc kiedy odnajdujemy ten cel, zaczynamy planować.

solebox barcelona mercat 6
Photo: Kane Holz (IG: @kane)
solebox barcelona mercat 7
Photo: Kane Holz (IG: @kane)
solebox barcelona mercat 8
Photo: Kane Holz (IG: @kane)

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category