- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey
Strona głównaLifestyleTechnologiaOto całkiem nowy komputer Apple iMac z procesorem M1

Oto całkiem nowy komputer Apple iMac z procesorem M1

Podczas dzisiejszej konferencji Apple, która odbyła się wirtualnie, przedstawiono kilka ciekawych propozycji. Naszą uwagę przykuł nowy komputer Apple iMac z procesorem M1.

Chyba pamiętacie świetnie przyjęte MacBooki z procesorem własnym giganta z Cupertino, które wydano kilka miesięcy temu? Okazuje się, że wprowadzenie nowego procesora i rezygnacja z produkcji iMac Pro mogła zwiastować powstanie całkiem nowego komputera, jakim jest bohater tego wpisu.

komputer imac apple

Dlaczego nowy iMac M1 jest tak wyjątkowy?

Po pierwsze kwestie wizualne. Jest to pierwsze poważne odświeżenie wyglądu iMaca od ośmiu lat. Nowe urządzenie jest niesamowicie cienkie, a ekran jest w całości odnowiony i przedstawiony w nowym designie. Dodatkowo mamy do wyboru aż 7 różnych pastelowych kolorów! Chodzi o wersje w kolorze niebieskim, zielonym, różowym, a także żółtym, pomarańczowym oraz fioletowym. Nie braknie również uniwersalnej wersji w kolorze srebrnym.

Do nowego iMaca możesz dobrać klawiaturę, mysz i gładzik w dopasowanym kolorze.

Ekran o przekątnej 24 cali ma zaledwie grubość 11,5 mm i to na całej powierzchni komputera! Ramka wokół ekranu została zmniejszona, ale część znajdująca na dole pozostała, ale ma to logiczne wytłumaczenie. Ponieważ w tej dolnej części mieści się cały mechanizm i podzespoły. Co ciekawe, znalazło się tam również aż 6 głośników i wiatraki chłodzące urządzenie, które są tak ciche, że ledwo je usłyszycie. Wprowadzono również nową kamerę, która ma rozdzielczość Full HD. Nowy iMac to również system potrójnych mikrofonów do wideorozmów.

Z przodu urządzenia zniknęło 'nadgryzione jabłko', które widzimy teraz na tyle. Oprócz tego znalazły się tam cztery porty. Wyglądają identycznie, ale dwa z nich obsługują standard Thunderbolt, a dwa to USB-C. Oczywiście jest też gniazdo doprowadzające prąd, ale nie tylko. Zasilacz ma wbudowany port Ethernet. Przewód biegnący do komputera dostarcza więc nie tylko zasilanie, ale też przewodowy internet.

m1 apple imac kolory 1

m1 apple imac kolory

Jaka jest specyfikacja techniczna Apple iMac?

Tym razem otrzymujemy urządzenie z ekranem Retina 4.5K i przekątną 24 cale. Tuż nad nim znajdziemy kamerę FaceTime HD 1080p.

Urządzenie będzie napędzane 8-rdze­niowy czipem Apple M1. Apple ma dla nas 8-rdzeniowe CPU z 4 rdzeniami zapewniającymi wydajność i 4 rdzeniami energo­oszczędnymi, a także 7 lub 8 rdzeniowe GPU. Jeśli chodzi o pamięć RAM to urządzenie wyposażono w 8 GB zunifikowanej pamięci RAM z możliwością konfiguracji z 16 GB RAM.

W standardzie pamięć masowa będzie miała SSD 256 GB lub 512 GB. Jednak będzie możliwość konfiguracji z 1 TB lub 2 TB.

W porównaniu ze standardowymi konfiguracjami 21,5‑calowego iMaca CPU przyspieszyło nawet o 85%, a grafika jest nawet dwukrotnie szybsza.

apple imac m1 porty

komputer imac apple m1

 

Jak jest cena Apple iMac z czipem M1?

Do wyboru są trzy warianty i w zależności od specyfikacji cena będzie rosła lub spadała.

Opcja z 256 GB pamięci masowej, 8 GB zunifikowanej pamięci RAM, a także 8-rdzeniowym CPU oraz 7-rdzeniowym GPU będzie nas kosztowała 6799 złotych.

Gdy dołożymy do tego dwa porty USB 3 i jeden gigabit Ethernet oraz klawiatura Magic Keyboard, tym razem z Touch ID, to cena rośnie do poziomu 7899 złotych.

Natomiast komputer z tym wszystkim co poprzednicy, ale ze zwiększoną pamięcią masową do poziomu 512 GB jest w cenie 8899 złotych.

Zamówienia będzie można składać już od ostępny w drugiej połowie maja. Jeśli chcecie kupić dla siebie nowy komputer to udajcie się do ich sklepu online pod tym linkiem.

 

- Reklama -NIKE FLEECE
- Reklama -Air Jordan 1 Low Neutral Grey

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: