- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleTechnologiaApple iPhone 12 oraz wersja Mini oficjalnie zaprezentowane!

Apple iPhone 12 oraz wersja Mini oficjalnie zaprezentowane!

Na to wydarzenie czekali wszyscy fani technologii. Apple podczas konferencji z Cupertino zaprezentowało swoje nowe urządzenia. Przed Wami iPhone 12 oraz wersja Mini.

Dwa podstawowe modele (te bez Pro) swoim wyglądem mogą przywodzić myśl dobrze wszystkim znany iPhone 4. Standardowa wersja będzie miała wyświetlacz Super Retina XDR o przekątnej 6,1 cala. Natomiast wersja Mini to ten sam ekran, ale o przekątnej 5,4 cala. Co ciekawe – mamy tu warstwę ochronną Ceramic Shield, która daje nam czterokrotnie większą odporność na upadki. To chyba ucieszy sporą część z Was, wypadki się zdarzają i to często.

Nowa konstrukcja jest 11% smuklejsza, 15% mniejsza i 16% lżejsza od swojego poprzednika. Jeszcze na koniec dla osób, dla których ważny jest wygląd, nowy iPhone wyjdzie w 5 różnych kolorach: białym, czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Szklane plecki pokryte są błyszczącą powłoką, zaś aluminiowe krawędzie – matową.

apple iphone 12 4

Co ważne, to w nowych urządzeniach będzie można korzystać z sieci 5G. Więc jak już wszystko będzie tak jak powinno to korzystanie internetu będzie szło jak ta lala. Chociażby video obejrzysz w wyższej rozdzielczości, a przez FaceTime porozmawiasz w jakości HD.

Na tyle znajdziemy dwa aparaty. Obydwa mają rozdzielczość 12 Mpix – jeden z nich połączono z obiektywem szerokokątnym, a drugi z obiektywem ultrawide. Zabrakło trzeciego sensora, połączonego z teleobiektywem, który znajdziemy w modelach Pro. W porównaniu do 11-tki do opcji Ultrawide wprowadzono kilka zmian. Obiektyw teraz jest jaśniejszy i będzie produkował mniej zniekształceń.

A teraz coś dla fanów bebechów i wydajności. W najnowszy iPhone 12 zamontowano Chip A12 Bionic, czyli najszybszy czip jaki kiedykolwiek użyto w smartfonie. Do wyboru będziemy mieli warianty z pamięcią 64 GB, 128 GB lub 256 GB.

Co ciekawe w zestawie z żadnym smartfonem nie znajdziemy ani ładowarki, ani słuchawek. Wszystko w imię ekologii i redukcji zarówno śmieci, jak i emisji CO2. W zestawie znajdziemy tylko nowy kabel Lightning do USB-C.

Jeśli chodzi o iPhone 12 Mini to ma dokładnie tę samą specyfikację techniczną, design i aparaty co wersja standardowa. Różni je jednak wielkość, o czym wspomnieliśmy wyżej.

Przedsprzedaż iPhone’a 12 rozpocznie się już 16 października, ale do sprzedaży trafi dopiero tydzień później – 23 października. Wersja Mini trafi na rynek dopiero w listopadzie – przedsprzedaż rozpocznie się 6 listopada, a do sprzedaży trafi 13 listopada.

Jak cena za nowy iPhone? To pytanie będzie się przewijało wiele razy w rozmowach na temat najświeższych propozycji od ekipy nadgryzionego jabłka. Poniżej znajdziecie wszystkie opcje jakie będą dostępne.

iPhone 12 Mini cena:

  • iPhone 12 mini 64 GB – 3599 zł
  • iPhone 12 mini 128 GB – 3849 zł
  • iPhone 12 mini 256 GB – 4349 zł

iPhone 12 cena:

  • iPhone 12 64 GB – 4199 zł
  • iPhone 12 128 GB – 4449 zł
  • iPhone 12 256 GB – 4949 zł

apple iphone 12 1 apple iphone 12 2 apple iphone 12 3 apple iphone 12 5 apple iphone 12 6

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: