- Reklama -NIkeNIke

Oto nowe Black Sheep x Nike SB Dunk High “Black Hornet”

Szał związany z NBA All Star Weekend nabiera rozpędu a to oznacza więcej ciekawych wydań butów związanych z tym niesamowitym wydarzeniem. Dziś mamy dla Was kolaboracyjny projekt Black Sheep x Nike SB Dunk High, który został zatytułowany “Black Hornet”.

Z racji tego, że Mecz Gwiazd NBA odbywa się w Charlotte to ekipa Nike SB weszła w kooperację a tamtejszym sklepem Black Sheep Skate Shop i wspólnymi siłami zaprojektowali nietuzinkową wersję butów Dunk High. A co w nich takiego specjalnego? O tym poniżej.

Przedstawiciele sklepu chcieli uhonorować dziedzictwo ich miasta, które było nazywane „a hornets nest of rebellion”, a nazwa ta pochodzi jeszcze z czasów wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, inaczej zwana rewolucją amerykańską. Cholewkę można podzielić na dwa motywy. Panele na bokach, kołnierz oraz góra toeboxa mienią się odcieniami zieleni i fioletu. Coś podobnego widzieliśmy na Air Jordan 1 „All Star” sprzed kilku lat. Z kolei obudowa toeboxa, okolice wiązania, jak również tył cholewki pokrywa wzór Elephant Print wykonany w czerni i szarości. Kropką nad i zdaje się być żądło szerszenia na Swooshu. Całość spoczywa na czarnej podeszwie z przezroczystym spodem. Czarna jest również wyściółka oraz sznurówki.

Wydanie “Hornet’s Nest” Deluxe Edition, które pojawi się 15 lutego na wyłącznosć w ich sklepie stacjonarnym będzie miało specjalne pudło. W środku znajdziemy tkany płócienny worek na buty, wlepy Nike SB,  jak również małe piankowe piłki do kosza, srebrne deubré w kształcie plastra miodu, a także trójpak końcówek na sznurówki.

Właściciel sklepu, Josh Frazier, który dorastał jeżdżąc na desce w Air Jordan 1, stwierdził że Dunk High będą doskonałym płótnem do wyrażenia nostalgii turkusowego i fioletowego combo, które przedstawia charakter Charlotte. Ostatecznym projektem składa on hołd lokalnej scenie, która łączy energię koszykówki i skateboardingu.

Niestety nie wiemy czy Black Sheep x Nike SB Dunk High “Black Hornet” pojawią się w szerszej dystrybucji. Jeśli tak, to będzie je można kupić w tylko trzech miejscach w Polsce. Internetowym sklepie Nike SB, jak również stacjonarnie w miniramp w Poznaniu oraz SH Store w Warszawie.

Black Sheep x Nike SB Dunk High Black Hornet 1 Black Sheep x Nike SB Dunk High Black Hornet 2 Black Sheep x Nike SB Dunk High Black Hornet 3

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: