- Reklama -NIkeNIke

Japoński streetwearowy brand Cav Empt kopiuje logo sklepów Żabka

Jesteśmy świadkami dość nietypowej i kuriozalnej sytuacji, w której japoński streetwearowy brand Cav Empt kopiuje logo sklepów Żabka!

Mieliśmy o tym wspominać kilka tygodni temu, ale w natłoku zadań wyleciało nam to z głowy. Przeglądając ostatnio oferty w zagranicznych sklepach natknęliśmy się na kolejną dostawę letniej kolekcji marki C.E. czy jak kto woli Cav Empt, gdzie pośród nowości znaleźliśmy zwykłą bluzę z grafiką na przodzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to przerobione logo sieci osiedlowych sklepów Żabka.

Na grafice widzimy żabkę trzymającą w ręce telefon, a pod spodem umieszczono napis po polsku (!) „łatwo swobodnie wygodnie”, a przy telefonie „podwójne światy”. Zastosowanie polskich napisów tylko potwierdza fakt, że zabieg nie jest przypadkowy.

Obecne logo sklepów Żabka zostało zmienione w 2016 roku i po dziś dzień przeprowadzany jest rebranding wszystkich sklepów i lokalizacji polegający na wprowadzeniu logotypu wyglądającego jak słynny napis sklepu Amazon – sam napis i łuk umieszczony pod literami a b, przez co wygląda to jak uśmiechnięty płaz.

Co do marki Cav Empt to jest to streetwearowa marka z Japonii stworzona przez kolesia o ksywie Sk8thing, człowieka stojącego za kultową grafikami takich marek jak BAPE, HUMAN MADE, Billionaire Boys Club i Ice Cream. Marka została stworzona wraz z Tobym Feltwellem, byłem szefem sztabu firmy NOWHERE Co. (sklepu w Tokio, gdzie na szerokie wody wypłynął japoński streetwear). Na początku tego roku weszli w kolaborację z Nike.

Obecnie bluza Cav Empt „Zabka” w ich sklepie online jest już wyprzedana w każdym rozmiarze i kolorze. Może ją kupić w cenie ok 1260 zł z europejskiego sklepu END Clothing.

bluza cav empt zabka 0

bluza cav empt zabka 1 bluza cav empt zabka 2 bluza cav empt zabka 3 bluza cav empt zabka 4 bluza cav empt zabka 5 bluza cav empt zabka 6 bluza cav empt zabka 7 bluza cav empt zabka 8

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: