- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersKolekcja butów Carhartt WIP x Converse One Star

Kolekcja butów Carhartt WIP x Converse One Star

Wychodzi na to, że zeszłoroczna współpraca na linii Carhartt WIP x Converse przypadła obu stronom do gustu na tyle, że na tegoroczną jesień przygotowali kolejny wspólny projekt. Designerzy zdecydowali się wziąć na warsztat absolutnego klasyka w postaci butów Converse One Star, a poniżej możecie się zapoznać z efektami ich prac.

Ogólny zamysł i wykonanie jest oszczędne w formie. Jak to mówi dyrektor Carhartt WIP -Wilfried Atzert:

Inspirację czerpaliśmy z wojskowych toreb i ogólnie z tego, w jaki sposób odzież wojskowa została zaadaptowana przez ludzi noszących ją na ulicy.

Od samego początku istnienia Carhartt WIP włączał wojskowe tkaniny i detale do swoich ubrań, ale przy One Star chcieli zrobić to z czystym, nowoczesnym podejściem. Elegancka, kontrastowa podeszwa zewnętrzna i wytrzymała tkanina Cordura to sposób, w jaki przełożyliśmy ten element z DNA marki na współczesny, praktyczny but. Istnieje również wiele subtelnych szczegółów, takich jak oznaczenia na podeszwie, które odwołują się do współrzędnych siedziby głównej mark, D-Ring na zapiętce czy metka na języku wykonana z powlekanego materiału podobnego do plandeki widocznej na pokryciach przyczep wojskowych ciężarówek.

W kolekcji Carhartt WIP x Converse znajdziemy trzy wersje kolorystyczne: oliwkową, czarną oraz białą, które zadebiutują na sklepowych półkach już 20 września. Będzie je można kupić w internetowym sklepie Carhartt WIP, który bez problemu wysyła do Polski.

carhartt wip x converse one star-1 carhartt wip x converse one star-2

carhartt wip x converse one star-3 carhartt wip x converse one star-4

carhartt wip x converse one star-6 carhartt wip x converse one star-5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: