- Reklama -NikeNike

Oto Nike Aerogami – rewolucyjna technologia, która dostosowuje się do biegacza

Nike przedstawia swoją najnowszą technologię odzieżową o nazwie Aerogami, która zwiększa oddychalność w momencie, gdy sportowcy najbardziej tego potrzebują.

Co to jest Nike Aerogami?

Jest to system wentylacyjny, który autonomicznie dostosowuje się do Twoich potrzeb, tworząc odzież o lepszej oddychalności z indywidualnie regulowaną wentylacją.

Jak działa Aerogami od Nike?

Małe skrzydełkowate otwory wentylacyjne otwierają się, gdy na skórze gromadzi się pot, umożliwiając lepszy przepływ powietrza i ucieczkę wilgoci. Gdy ciało się ochładza, a pot wysycha, otwory zamykają się. Możliwość ta wynika z umieszczonej na wentylacjach filmu reagującego na wilgoć, który autonomicznie kurczy się i rozszerza, odczuwając pot na ciele.

„Aerogami to nasz najnowszy przykład kultury innowacji w Nike, skoncentrowanej na rozwiązywaniu wiecznych potrzeb biegaczy” – mówi Jahan Behbahany, starszy menedżer innowacji odzieżowych w Nike Advanced Innovation Collective.

„Wiemy, że uczucie zbyt dużej ciepłoty, dyskomfortu i rozproszenia podczas noszenia kurtki do biegania to powszechny problem wielu biegaczy. Dlatego tak bardzo zależało nam na opracowaniu innowacyjnego rozwiązania, które zapewni im większą oddychalność bez kompromisów w stylu i ochronie. Co wspaniałe, to nie tylko sam sportowiec może odczuć korzyści, ale również je zobaczyć.”

Debiutem technologii Aerogami jest kurtka Nike Run Division, która została zaprojektowana z myślą o biegaczach. System wentylacyjny znajduje się na klatce piersiowej i plecach – obszarach szczególnie narażonych na przegrzewanie i nadmierną potliwość. Dzięki temu powietrze swobodnie krąży wewnątrz kurtki, zapewniając optymalną wentylację podczas ruchu.

Kurtka wyposażona jest również w materiał Storm-FIT ADV – najwyższej klasy odzieżową tkaninę Nike, która chroni biegaczy przed wiatrem i deszczem.

Kurtka Nike Run Division Aerogami Jacket dla kobiet będzie dostępna od lipca 2023 roku na stronie internetowej Nike oraz w wybranych sklepach. Wersja dla mężczyzn trafi na rynek jesienią tego samego roku.

nike aerogami jacket 1 nike aerogami jacket 2 co to jest nike aerogami jak dziala nike aerogami

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: