- Reklama -NikeNike

Co to jest Vero? Wszystko co musisz wiedzieć o nowej aplikacji

W miniony weekend wielki szum w sieci zrobiła nowa aplikacja społecznościowa Vero, którą można określić jako apka anty facebook. Co to jest Vero? Jak działa i dlaczego warto ją zainstalować? O tym dowiesz się poniżej.

Ostatnimi czasy rozważam zniknięcie całkowicie z Facebooka. Używanie tej platformy jest dla mnie już bezcelowe. Profile, które świadomie i celowo śledzę nie wyświetlają mi swoich treści. To znaczy wrzucają je na Facebooka, ale jego algorytm mi ich nie pokazuje. Mam dosyć i od kilku dobrych miesięcy zastanawiam się co będzie następne.

Powiecie, że wszyscy siedzą na Instagramie. Cóż, też tam jestem, ale to to samo co FB. Tu również mamy jakiś śmieszny algorytm, który sortuje zdjęcia bez ładu i składu. Nie widzę zdjeć sprzed 10 min, a pokazuje zdjęcia sprzed 4 dni by znowu pokazać coś sprzed 2h. Pięć zdjęć znajomych i reklama, 5 zdjęć i reklama, i tak w kółko.

Jedynym ciekawym rozwiązaniem jak dla mnie był powrót na Twittera i wiecie co? To nie był głupi pomysł. Jeśli siedzisz w koszykówce i chce poczytać moje narzekania na wszystko dookoła to śledź mnie pod @a_gracjan Możesz śmiało ze mną pogadać.

Nasza strona również wróciła na Twittera, możesz ją śledzić pod nickiem @theillestpl To chyba jedyna platforma oprócz czytnika RSS (np. Feedly) z której najszybciej dowiesz się o naszych wpisach.

Co to jest Vero? 

No, ale przejdźmy do rzeczy. Vero co to jest? To najnowsza aplikacja na smartfony, która jest według zapowiedzi inna niż inne aplikacje społecznościowe. Określają się jako True Social.

Zapewne w Twojej głowie pojawia się teraz pytanie – po co mi kolejna aplikacja społecznościowa?! 

Już Ci tłumaczę dlaczego Vero jest lepsze niż Facebook czy Instagram. Vero po włosku to prawda. Według zapowiedzi twórców, którzy pracowali nad aplikacją 3 lata ma ona nie wyświetlać reklam i nie ma być w niej algorytmu dobierającego Ci treści (czyli przykrywki, która segreguje treść tak, aby pokazać Ci jak najwięcej reklam). Nie zbiera ona również danych o użytkownikach bo ich nie sprzedaje. Dla Vero użytkownicy to klienci, a nie produkty na sprzedaż.

Aplikacja Vero to 'relationship first social network’ która 'aims to align physical world relationships to online experience’.

 

Jak zainstalować Vero? 

Jeśli jesteś ciekawy i chciałbyś dołączyć do nowej platformy, ale pojawia się w głowie pytanie jak zainstalować aplikację Vero to już spieszę z informacjami.

Możesz wejść do AppStore jeśli masz iPhone’a albo do sklepu Google Play jeśli Twój smartfon działa na Androidzie.

Dlaczego musisz zrobić to teraz? Podobno ma to być aplikacja płatna. Nie martw się, ma kosztować tyle i ile kawa na mieście. Dzięki temu właściciele nie będą musieli wpychać Ci nachalnych reklam w aplikacji. Jak dla mnie brzmi logicznie.

Pierwszy milion użytkowników ma mieć aplikację Vero za darmo, później ma być płatna.

Kolejną opcją, na której będą zarabiać to sprzedaż rekomendowanych przez Ciebie rzeczy (książek, filmów, muzyki) z poziomu aplikacji.

 

vero jak wrzucic post

Jak wrzucić post na Vero? 

Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć wielki plus na dole ekranu i pojawia się wtedy nowe okienko, w którym wybieramy jaką treścią chcemy się podzielić ze światem.

Możemy wrzucić link, zdjęcie, a także video. Nic szczególnego.

W aplikacji duży nacisk kładzie się również na rekomendacje i polecenia, czy po prostu na informacje związane z muzyką, filmami, książkami i miejscami. Świetne rozwiązanie.

 

Kto widzi moje posty na Vero?

Kolejną świetną opcją aplikacji Vero jest dzielenie śledzących i znajomych na kilka kręgów czy też grup.

Możemy sobie podzielić znajomych na:

  • bliscy przyjaciele
  • przyjaciele
  • znajomi
  • śledzący

Według tego podziału możemy sobie segregować i dzielić się swoimi treściami, zdjęciami czy informacjami.

Ciekawostką jest tu również fakt szukania czy wyświetlania treści w głównym strumieniu. Sami możemy sobie dobrać treści tak, żeby na przykład wyświetlało nam tylko filmy, linki i na przykład zdjęcia, a nie pokazywało video czy miejsc, w których logują się znajomi.

vero kto widzi moje posty

Reszta kwestii jest intuicyjna, więc szybko ogarniesz co i jak.

Tylko proszę o jedno, nie chcesz tam być to nie instaluj. Jeśli wchodzisz w ten świat to nie narzekaj na starcie. Aplikacja potrzebuje jeszcze wiele zmian, no ale nikt i nic nie jest idealne na starcie.

Bądźcie również wyrozumiali, serwery im szwankują od ilości osób, które chcą się zapisać i zainstalować aplikację. Mogą wystąpić chwilowe problemy.

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: