- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersConverse świętuje 80-lecie „Batmana” wydając specjalną kolekcję butów

Converse świętuje 80-lecie „Batmana” wydając specjalną kolekcję butów

Converse świętuje 80-lecie „Batmana” wydając specjalną kolekcję butów, która obejmuje dwie wersje modelu Chuck 70, a także dwie wysokie wersje All Star i dwie wysokie.

Kolekcja zanurza się głęboko w archiwum DC i dostarcza sześć par pokrytych motywami sprzed lat. Designerzy czerpali inspiracje głównie z lat 50., 60. i 70., nawiązując do klasycznego stylu Pop Art, który został opracowany i spopularyzowany w tamtych czasach.

Pierwsze Chucki 70 wykonane są z białego płótna, na którym umieszczono różowo żółte logo przedstawione pierwszy raz w Batman #220 w marcu 1970 roku. Druga para korzysta z tego samego motywu w nowy sposób na czarnym płótnie.

Następnie mamy Chuck Taylor All Star Hi Top z grafiką inspirowaną okładką Batmana #190 z marca 1967 roku. Jedną z najstarszych grafik, z których skorzystano pochodziła z Detective Comics #164 z października 1950. Dopełnieniem kolekcji są niskie Chucki, na których umieszczono Jokera z  Batman #251 z września 1973 roku. Na drugim wariancie mamy logotypy przedstawione na przestrzeni lat pomiędzy 1940 a 1986.

Cała kolekcja sześciu par butów Converse „Batman” pojawi się u detalistów marki 1 października, natomiast w ich sklepie online będą osiągalne 21 października.

Converse Batman 1 Converse Batman 2 Converse Batman 3 Converse Batman 4 Converse Batman 5 Converse Batman 6 Converse Batman 7 Converse Batman 8 Converse Batman 9

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: