- Reklama -NIkeNIke

Demna Gvasalia odchodzi z założonej przez siebie marki Vetements

Demna Gvasalia, po tym jak pięć lat temu założył ze swoim bratem markę Vetements, ogłosił w oficjalnym oświadczeniu dla WWD, że rezygnuje i odchodzi z roli głównego projektanta marki.

Gvasalia urodził się w Gruzji, studiował ekonomię na Uniwersytecie w Tbilisi, a następnie przeniósł się do słynnej Antwerpskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracował między innymi dla Maison Margiela i w Louis Vuitton, gdzie zajmował stanowisko starszego projektanta.

W oświadczeniu wspomniano, że Demna będzie kontynuował swoją pracę dla marki Balenciaga, a z Vetements odszedł „w celu prowadzenia nowych przedsięwzięć”. Demna stwierdził również:

„Stworzyłem Vetements, ponieważ nudziłem się obecną modą i wbrew wszelkim przeciwnościom zmieniłem świat mody raz na zawsze i otworzyłem nowe drzwi tak wielu osobom. Czuję więc, że zrealizowałem swoją misję jako twórca konceptów i innowatora w tej wyjątkowej marce, a Vetements przekształciło się w firmę, która może zmienić swoje kreatywne dziedzictwo w nowy rozdział.”

Gruziński projektant zakładając brand Vetements zmienił świat mody wprowadzając w nią elementy streetwearu i jego politykę. Pokazywał swoje kolekcje nieregularnie, nie dopasowując się w sztywny grafik fashion weeków, a podczas pokazów korzystał z nieprofesjonalnych modelek i modelów. W 2015 roku Demna został dyrektorem kreatywnym firmy Balenciaga zastępując na tym miejscu Alexandra Wanga.

„Vetements zawsze był kolektywem kreatywnych umysłów. Będziemy nadal przesuwać granice jeszcze dalej, szanując kodeksy i autentyczne wartości marki, i nadal będziemy wspierać uczciwą kreatywność i prawdziwy talent ”- powiedział w oficjalnym oświadczeniu Guram Gvasalia, współzałożyciel i dyrektor generalny Vetements. „To, co Demna dokonał w ciągu ostatnich kilku lat, stanowi kluczowy rozdział w historii Vetements. Jesteśmy bardzo wdzięczni Demnie za to, że przyczynił się do ogromnego momentum tego domu. ”

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: