- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersDior x Air Jordan 1 "Air Dior" - tak się będzie prezentował...

Dior x Air Jordan 1 „Air Dior” – tak się będzie prezentował cały projekt

Wczoraj odbył się pokaz kolekcji Dior na jesień przyszłego roku, podczas którego przedstawiono oficjalnie zaskakujący projekt butów Dior x Air Jordan 1 „Air Dior”.

Kim Jones wydaje się być geniuszem, który potrafi połączyć high fashion ze streetwearem i sneakersowym środowiskiem. Kiedy był dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton doprowadził do kolaboracji z Supreme, a teraz podczas kierowania Diorem wchodzi w kooperację z Shawnem Stussy, a także Jordan Brand. Właśnie ta ostatnia współpraca jest bohaterem tego wpisu.

„Uwielbiam mieszać ze sobą różne światy, różne pomysły – a Jordan Brand i Maison Dior są symbolami absolutnej doskonałości w swoich dziedzinach” – oto jak Kim Jones opowiada o zbliżającym się projekcie. „Połączenie ich w ramach tej szczególnej współpracy oznacza zaproponowanie czegoś ekscytującego i naprawdę nowego”.

Całe przedsięwzięcie jest powiązanie z obchodami 35 rocznicy powstania modelu Air Jordan 1 oraz debiutu męskiej kolekcji Dior w Stanach Zjednoczonych. Limitowana edycja Jedynek podkreśla zarówno ponadczasowy urok buta, jak i symboliczny styl Maison Dior.

dior x air jordan 1 air dior 1 dior x air jordan 1 air dior 2 dior x air jordan 1 air dior 3

Z połączenia doświadczeń z dwóch różnych światów, haute couture i sportswearu, powstał wyjątkowy projekt, który łączy dziedzictwo obu marek, a każda z nich miała równy wkład w to przedsięwzięcie.

„Każda współpraca, którą podejmujemy, zaczyna się od prawdziwego połączenia i chęci poszerzenia wymiarów każdej marki poprzez kreatywność i innowacje w projektowaniu”, mówi Martin Lotti, wiceprezes ds. Designu marki Jordan. „Nasze partnerstwo z Maison Dior zapewni nowe spojrzenie na koszykarski styl i połączy wysokiej jakości odzież uliczną z luksusową modą. Oddajemy hołd bogatej ikonografii obu marek i czerpiemy inspirację z naszego dziedzictwa.”

Produkcja butów odbędzie się we Włoszech według najlepszych standardów i z dbałością o szczegóły, by mieć pewność ze zapadną w pamięć. Nowe Air Jordan 1 zostaną wykonane z delikatnej skóry cielęcej, która charakteryzuje wyroby skórzane Maison Dior.

Buty będą zabarwione na kolor biały na kołnierzu, bocznych panelach i górze toeboxa. Natomiast tył cholewki, okolice wiązania oraz obudowa toeboxa to kolor szary – Dior Grey, kolor powiązany z Maison od momentu powstania w 1947 roku.

Projekt wyróżniający się delikatną paletą kolorystyczną jest dopracowany w każdym detalu, a dbałość o szczegóły widać chociażby na krawędziach poszczególnych paneli, które zostały pomalowane na szaro. Warto również zwrócić uwagę na boczne „skrzydlate logo”, na którym pojawia się napis „AIR DIOR”, ale to nie koniec ciekawych smaczków. Boczny Swoosh jest wykonany w żakardowym wzorze Dior Oblique. Ten sam motyw Diora jest pomniejszany i laserowo naniesiony na wkładkach w skali 50 procent. Zerknijcie jeszcze na wyjątkową fakturę na języku, na znajdującą się tam metkę czy skórzane akcenty na wyściółce. Kropką nad i zdaje się być przezroczysty spód podeszwy, przez który przebijają logotypy obu marek biorących udział w tym przedsięwzięciu.

Globalna premiera butów Dior x Air Jordan 1 „Air Dior” odbędzie się w kwietniu w sklepach francuskiej marki.

dior x air jordan 1 air dior 4 dior x air jordan 1 air dior 5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: