- Reklama -NikeNike

Engineered Garments wydaje kolaboracyjne Reebok LX2200

Dobrze nam znana firma Reebok i nowojorska marka odzieżowa Engineered Garments zaprezentowały wspólnie stworzony trzyczęściowy zestaw sneakersów Reebok LX2200.

Engineered Garments zostało założone przez Daiki Suzuki w Nowym Jorku w 1999 roku, po tym, jak czerpał inspirację z zakupów dla sklepów Nepenthes na wczesnym etapie ich rozwoju i łączył to z własną wizją. Marka ceni wyjątkową konstrukcję odzieży z dbałością o szczegóły, ze znaczeniem i ukrytymi cechami każdego projektu.

Firma w idealny sposób łączy uzupełniające się wzory – madras, kropki, kwiaty, krata – z rozmaitymi materiałami, jak tafta, ripstop nylon, twill lub satyna. Brand łączy w sobie wszystko, co amerykańskie, jednocześnie czerpiąc ze stylistyki z epoki Wielkiego Kryzysu i militarnych detali z połowy lat 70.

Przechodząc do tematu tego wpisu. Kampania fotograficzna rzuca światło na ukryte przestrzenie Nowego Jorku.

„Chcieliśmy podkreślić elementy Nowego Jorku, które zwykle nie są widoczne w kampaniach” — wspomina Suzuki.

„W szczególności Flushing Meadows, siedziba World’s Fair Grounds w latach 1939 i 1964, była scenerią, która wydawała się autentyczna, ponieważ ma tak wielkie znaczenie historyczne”.

Przedmiotem tej kolaboracji był wprowadzony na rynek tego lata model LX2200. Jest on współczesną i wyrafinowaną wersję modelu LX8500, luksusowego buta do biegania marki wprowadzonego na rynek w 1985 roku.

Nowojorska firma zastosowała swój unikalny język projektowy wykorzystując niedopasowany patchwork oraz inspirowane outdoorem kolory i grafiki zgodne z marką „EG”. Do wyboru będziemy mieli trzy warianty kolorystyczne: czarny, biały i w kolorach ziemistych. Ich zdjęcia znajdziecie w poniższej galerii zdjęć.

„Aby zaprojektować ten but, wykorzystaliśmy podstawowe kolory ziemi i zastosowaliśmy naszą tradycyjną estetykę marki poprzez mieszanki materiałów i asymetryczną kolorystykę” — skomentował Daiki Suzuki, założyciel Engineered Garments.

Buty Engineered Garments x Reebok LX2200 będą dostępne od 8 grudnia wyłącznie w sklepie online Engineered Garments. Natomiast światowa premiera nastąpi 10 grudnia na stronie internetowej Reebok i u wybranych sprzedawców detalicznych.

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: