- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznesJedna z najważniejszych osób i członek zarządu marki adidas, który pracował z...

Jedna z najważniejszych osób i członek zarządu marki adidas, który pracował z Kanye Westem odchodzi!

Eric Liedtke, członek zarządu marki adidas, który swego czasu był rozpatrywany do stanowiska CEO niemieckiego brandu, odchodzi z firmy!

Eric w firmie spod znaku Trzech Pasków spędził w niej aż 25 lat i pracował między innymi z Kanye Westem czy Beyonce. Liedtke, który odpowiedzialny był za Global Brands, podobno powiedział radzie nadzorczej spółki, że nie będzie już mógł pełnić swojej roli w 2021 roku. Zamiast czekać do tego czasu, obie strony zgodziły się na wzajemne rozwiązanie umowy 31 grudnia tego roku, co pozwoli marce znaleźć swojego następcę przed kolejnym strategicznym cyklem.

Eric dołączył do Drei Streifen w 1994 roku, a obecne stanowisko piastuje od roku 2014. Brał on czynny i znaczący udział w tworzeniu obecnego biznesplanu, a marka podkreśla jego pracę i zaangażowanie we współprace z takimi osobistościami jak Beyonce, Kanye West czy Pharrell Williams. Ważną rolę odegrał również przy przedsięwzięciu z Parley for the Oceans. W 2016 r. Liedtke pełniła funkcję rzecznika podczas ogłoszenia przedłużenia współpracy z Kanye Westem.

Ten 52-latek współpracował w biurach niemieckiej marki zarówno w głównej siedzibie w Herzogenaurach, jak i nowym biurze w Stanach Zjednoczonych.

„adidas był moim domem od ponad 25 lat” – powiedział Liedtke w oświadczeniu. „Teraz nadszedł czas, aby realizować nowe projekty i przedsięwzięcia. Tp był dla mnie zaszczyt służyć tej fantastycznej firmie. Jestem dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy jako zespół i jestem wdzięczny, że mogłem współpracować z tyloma niesamowitymi ludźmi z całego świata, którzy podzielają miłość do naszych marek. Dziękujemy wszystkim, to była świetna jazda ”.

W 2015 r. pojawiły się doniesienia, że Liedtke miał wstąpić na stanowisko dyrektora generalnego, które niegdyś pełnił Herbert Hainer, a stanowisko to ostatecznie zajął Kasper Rorsted. Zatem odejście tak ważnej postaci z adidasa będzie dla nich mocnym ciosem. Zastanawia nas jaki będzie jego następny ruch, czyżby szykował się do zmiany barw na inną markę?

Kasper Rorsted, CEO adidas, powiedział:  „Mogę pochwalić tylko jego wiedzę marketingową, niezrównaną pasję do naszych marek i zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Wraz ze wszystkimi pracownikami adidas chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność dla Erica i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach.”

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: