- Reklama -NIkeNIke

Erling Haaland podpisuje nowy kontrakt z Nike

Norweg Erling Haaland podpisał nowy kontrakt z Nike, rozpoczynając kolejny rozdział z ekipą Nike Football.

Niesamowity talent do zdobywania bramek i pobijania kolejnych strzeleckich rekordów jest bezprecedensowy, więc brand spod znaku Swoosha nie mógł pominąć takiego talentu w swoim portfolio. Warto tu chociażby wspomnieć, że jest najmłodszym zawodnikiem (w wieku 22 lat i 236 dni), który strzelił 30 bramek w europejskich pucharach.

Piłkarz, który debiutował w swoim rodzinnym klubie Bryne w Norwegii,  który następnie przeszedł przez ligowe mecze w Austrii i Niemczech, jest na dobrej drodze do pobicia sezonowych rekordów strzelonych bramek dla swojego obecnego klubu i Premier League.

Ta umowa między Haalandem a Nike nie jest nowa. Norweski piłkarz podpisał kontrakt ze Swooshem w wieku 14 lat, a jego kontrakt wygasał w styczniu 2022 roku, co uczyniło go wolnym agentem (do tej pory).

Od początku roku Erling Haaland wystąpił w butach Nike, adidas i PUMA, a wszyscy z niepokojem czekali, która marka wykona pierwszy krok i ostatecznie zapewni sobie giganta z Man City. Oczywiście Nike wygrało!

Norweg dołącza tym samym do zacnego grona takich piłkarzy, jak: Kylian Mbappé, Alexia Putellas, Cristiano Ronaldo, Ada Hegerberg, Marcus Rashford, Leah Williamson, Kevin De Bruyne, Megan Rapinoe i Sam Kerr.

Kolekcje Nike Football kupicie w sklepie pod tym linkiem.

Erling Haaland Nike Spring 2023 1 Erling Haaland Nike Spring 2023 2

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: