- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersGlory Hole x KangaROOS "Reeperbahn"

Glory Hole x KangaROOS „Reeperbahn”

Ledwo co Wam pokazywaliśmy świetne HANON x Mizuno Sky Medal „The Angel’s Share”, a już musimy odpalić kolejny „nowy wpis” by przedstawić Wam nietuzinkowy projekt Glory Hole x KangaROOS „Reeperbahn”.

Główną inspiracją tego projektu była znana na cały świat ulica „Reeperbahn” w Hamburgu, przecinająca dzielnicę rozrywki i grzechu, St. Pauli.

Nazwa pochodzi od twórców lin z końca XVIII wieku, których nazywano Reepers. Ulica zyskała niesławną reputację w latach 20-tych dzięki bogatemu życiu nocnemu, gdzie można doświadczyć muzyki na żywo, tańca i rozrywki dla dorosłych, włącznie z prostytutkami, z których korzystali marynarze z pobliskiego portu. Seks, narkotyki i rock’n’roll po drugiej wojnie światowej szturmem przejęły St.Pauli, którego kulminacją był początek kariery Beatlesów około 1960 roku.

Zapachowi wolności towarzyszyły zawsze okrutne przestępstwa i potężni gangsterzy zajmujący się biznesem, którzy stali się legendami po śmierci. Podczas, gdy marynarze zostali zastąpieni przez hordy turystów, niektóre legendarne zabytki wytrzymały próbę czasu.

Mowa tu chociażby o miejscu pełnym historii, takim jak Zur Ritze z kultowym logo z rozłożonymi nogami. Przydomowy pub bez okien z dołączonym, w pełni wyposażonym klubem bokserskim na dole, który nadal jest w codziennej eksploatacji. Na początku lat 80-tych parter baru – znany plac zabaw dla banitów i prostytutek – został zniszczony przez gangsterską strzelaninę z wieloma ofiarami śmiertelnymi. Tymczasem znajdująca się poniżej siłownia przyciągnęła kilku międzynarodowych bokserów światowej klasy, którzy mogli przeprowadzić tam swoje obozy treningowe.

glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_3 glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_12 glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_6 glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_5

Chłopaki ze sneakersowego sklepu Glory Hole postanowili skorzystać z tej historii oraz miejsca i stworzyli nową wersję butów KangaROOS, która bazuje na cholewce z modelu Coil-R1 i podeszwie z modelu Ultiamte.

Konstrukcja buta opiera się na najwyższej jakości skórze nappa i perforowanym cielęcym nubuku. Ręcznie wykonana konstrukcja cholewki z oznaczeniem Made in Germany nadchodzi w kolorze czarnym z różową wyściółką, ostatnimi oczkami na sznurówki i metką na języku. Aksamitna wyściółka i wkładki nadają temu wydaniu luksusowego sznytu. Wszystko to zostało postawione na kontrastowej białej podeszwie i dopieszczone wspomnianym wyżej logo z rozłożonymi nogami, które umieszczono na tyle cholewki. Dochodzą do tego sznurówkami na wzór wspomnianych wyżej lin marynarskich. Mało? No to zerknijcie na spód podeszwy, gdzie widać światła miasta i „jagodziankę” czyli banknot 500 Euro.

Buty Glory Hole x KangaROOS „Reeperbahn” to hołd dla złotej ery St.Pauli i ludzi oczarowanych blaskiem świateł i obietnicą grzechu. Premiera ustawiona jest na 29 lutego bieżącego roku w sklepie Glory Hole.

Natomiast cena ustawiona będzie na poziomie 290€, ale wiąże się to z najwyższej klasy wykonaniem i jakością materiałów, a także faktem, że buty będą limitowane zaledwie do 400 par na cały świat.

glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_2 glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_10 glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_9 glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_11 glOry_hOle_x_KangaROOS_Reeperbahn_1

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: