- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersDuet Hanon x Diadora kontynuuje swoją współpracę i wydaje nowe N.9000 „Alternative...

Duet Hanon x Diadora kontynuuje swoją współpracę i wydaje nowe N.9000 „Alternative Route”

W dobie manufakturowania produktów i taniej siły roboczej warto sięgnąć po jakość, a taką otrzymamy przy najnowszym projekcie Hanon x Diadora N.9000 w kolorystyce zatytułowanej „Alternative Route”.

Szkocki sklep w 2014 roku połączył siły z włoską marką sportową i specjalistami od obuwia, firmą Diadora, i zaprezentowali wspólnie projekt „Saturday Special” N9000 wzorowany na pociągu. Teraz z okazji 30 lecia modelu upamiętniają swoje trwałe partnerstwo wydaniem „Alternative Route”. Nawiązuje ono do alternatywnej kolorystyki powstałej podczas prac na wspomnianym wydaniem sprzętu 6 lat.

Świeża edycja Diadora N9000 jest kontynuacją tematu pokazanego przez wydania „Saturday Special” oraz „Transit II”, czyli koncepcji inspirowanej pojawieniem się kultury kibicowskiej skupionej wokół piłki nożnej i wpływem włoskiej odzieży sportowej na styl casual obecny w Wielki Brytanii w latach 80-tych. Dla jednych plaga społeczeństwa, a dla innych moment kulturowy, zaciekła rywalizacja na boiskach piłkarskich przyniosła kłopoty, ale przeplatała się także z wyczuciem stylu widocznym na trybunach, na których z dumą noszono marki takie jak Diadora.

W szczytowym momencie kibicowskiego ruchu czarterowano pociągi, które miały przewozić fanów na mecze wyjazdowe dla bezpieczeństwa siebie i innych. Te usługi kolejowe wykorzystywały zbędne wagony i były znane jako „Football” lub „Saturday Special”.

hanon x diadora N9000 Alternative Route 0

hanon x diadora N9000 Alternative Route 10

hanon x diadora N9000 Alternative Route 7

hanon x diadora N9000 Alternative Route 9

Zatem przy najnowszej kolaboracji ponownie na warsztacie były Diadora N 9000, czyli oryginalny model biegowy prosto z katalogu Diadory z 1990 roku. Zgodnie z dziedzictwem marki i dbałością o nienaganne wykończenie we włoskiej produkcji obuwia, bohater tego wpisu został wyprodukowany ręcznie w oryginalnej fabryce Diadora w słynnej dzielnicy Montebelluna w Caerano di San Marco.

Aby uchwycić ducha oryginalnej wersji z 2014 roku, chłopaki zastosowali na cholewce wysokiej jakości obróbkę materiału i ulepszyliśmy specyfikację N9000, czerpiąc inspirację z skórzanych butów piłkarskich Diadory i legendarnych butów tenisowych z lat 80-tych. W rezultacie, najnowsza edycja zawiera aplikacje z pluszowej skóry nappa z bogatymi, jedwabistymi powłokami ze świńskiej skóry i jest dopełniona siateczką podobnie jak pierwsze edycje.

Zgodnie z inauguracyjnym wydaniem, paleta kolorów w kolorystyce „Alternative Route” jest ponownie inspirowana pociągami i autobusami z lat 80-tych i jest mieszanką turkusowej zieleni i morskiego błękitu, z ognistymi czerwonymi akcentami, które kontrastują z czarnym językiem. Dbałość o szczegóły przejawia się za pomocą oldschoolowego, wielowarstwowego nadruku na wkładce oraz płomiennego logo szkockiego sklepu, które zostało wyszyte na pięcie i języku.

Jeśli chodzi o premierę nadchodzących Hanon x Diadora N.9000 „Alternative Route” to została ona ustawiona na dzień 29 stycznia. Jednak już teraz możecie się zapisać do losowania wchodząc pod ten link.

hanon x diadora N9000 Alternative Route 1 hanon x diadora N9000 Alternative Route 2 hanon x diadora N9000 Alternative Route 4 hanon x diadora N9000 Alternative Route 5 hanon x diadora N9000 Alternative Route 8

hanon x diadora N9000 Alternative Route 3

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: