- Reklama -NikeNike

Oto HANON x Diadora N.9000 „Pictish Warrior” inspirowane starożytnym szkockim plemieniem

W tym roku mija 7 rocznica pierwszej kolaboracji na linii HANON x Diadora. Dziś obie strony zasiadły do stołu ponownie czego efektem jest specjalne wydanie Diadora N.9000 o nazwie „Pictish Warrior” inspirowane starożytnym szkockim plemieniem.

Ta edycja retro biegówek wzorowana jest na plemionach Piktów zamieszkujących ziemie obecnej Szkocji. Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa picti („pomalowani”) i odzwierciedla fakt, że wojownicy Piktów mieli zwyczaj malować i tatuować ciała na niebiesko. Była to wojenna barwa, która wyglądała bardziej zaciekle w bitwie. Ślady ich istnienia można znaleźć w szczegółowych rzeźbach i symbolach w północno-wschodniej Szkocji. Część z nich przedstawia Piktyjską Bestię, mityczne stworzenie, o którym niestety niewiele wiadomo.

W dobie manufakturowania produktów i taniej siły roboczej warto sięgnąć po jakość, a taką otrzymamy przy tym wydaniu. Buty zostały wykonane ręcznie we Włoszech w oryginalnej fabryce Diadora w znanej dzielnicy Montebelluna w Caerano di San Marco.

Zastosowana paleta kolorów oddaje hołd plemiennym barwom wojennym Piktów. Niebieskie akcenty zostały umieszczone na bokach na tle ciemno granatowej skóry nappa. Skontrastowano to z wysokiej klasy zamszem w jasnoszarym odcieniu, który został umieszczony na przodzie oraz na pięcie. W tym samym kolorze jest również podeszwa. Kropką nad i wydajecie być jasnobłękitna wyściółka.

Aby zapewnić butom wyrazisty wygląd i podkreślić ich unikatowy charakter na bocznym brandingu umieszczono specyficzny wzór. Chodzi o Pictish Beast, czyli mityczne stworzenie wyrzeźbione na stojących kamieniach znajdujących się w całej Szkocji. Bestię umieszczono również na tyle buta oraz na wkładkach.

Opisywane tu buty HANON x Diadora N.9000 „Pictish Warrior” będą miały swoją premierę 16 lipca. Szkocki butik pod tym linkiem uruchomił zapisy do losowania.

HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease HANON_x_Diadora_N9000_PictishWarrior_PressRelease

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: