- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersIbn Jasper wydaje własną wersję butów Converse Pro Leather

Ibn Jasper wydaje własną wersję butów Converse Pro Leather

Barber, skater, designer oraz stylista – Ibn Jasper to człowiek orkiestra, a teraz do swojego portfolio dodaje kolaborację z marką Converse. Owocem ich wspólnych działań jest specjalna wersja butów Converse Pro Leather.

Dorastając w latach 80-tych w Chicago Ibn mocno eksploatował opisywaną sylwetką i model Converse Weapon, co przerodziło się w późniejsze zamiłowanie do sneakersów. Bohater tego wpisu był ulubionym modelem legendy NBA Juliusa Ervinga, który nosił je na parkietach w latach 70 i 80-tych. Jasper reinterpretuje klasykę w sposób, który łączy koszykówkę, łyżwiarstwo i muzykę w jedno przedsięwzięcie.

Ibn Jasper stwierdził, że „estetyka oparta jest na zdjęciu Dr. J’a wchodzącego na arenę w całkowicie białym stroju. Wyglądał, jakby właśnie zszedł modowego wybiegu. Pomyślałem sobie: „Jak przenieść ten obraz i klimat do tej mini kolekcji?”

Mamy zatem cholewkę, w której konstrukcja opiera się na białej skórze, której towarzyszą jasnoszare zamszowe nakładki idące tuż przy podeszwie oraz na toeboxie i pięcie.

But ma wytłoczone cyfry rzymskie przy kołnierzu, co nadaje współczesnemu stylowi poczucie historycznej wagi. Następnym ciekawym dodatkiem jest zamek błyskawiczny biegnący pionowo w dół sznurowania. Designer dołożył do tego lacelock „1976”, który nawiązują do roku debiutu buta, język pokryty skórą imitującą jaszczura, metaloweoczka na sznurówki. Na zewnętrznej stronie cholewki widzimy specyficzne przedstawienie loga marki poprzez czarny pasek, wytłoczone otwory i gwiazdę. Bohater tego wpisu został wykończony różową skórzaną wyściółką i kremową podeszwą zewnętrzną.

Buty Ibn Jasper x Converse Pro Leather pojawią się w sprzedaży już 26 września, a do tego czasu zapoznaj się ze zdjęciami załączonymi poniżej.

Ibn Jasper x Converse Pro Leather 1 Ibn Jasper x Converse Pro Leather 2

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: