- Reklama -NikeNike

Jak „naprawić” toebox?

Tą instrukcję, czy tutorial, zwał jak zwał, przetłumaczyłem kiedyś z forum ISS. Mam nadzieję, że niektórym się przyda, a jeśli już ktoś stosował i ma swoje uwagi to proszę o komentarze. Oczywiście, wszystko robicie na swoją odpowiedzialność…

 „ZMARSZCZKI” I FAŁDY NA TOEBOXIE

Co to jest??
Wszelkie prążki i rowki powstałe poprzez sfałdowanie, wysoką temperaturę, gniecenie itp

Jak to powstaje??
– przez noszenie zbyt dużych butów
– zbyt mocne zginanie stopy podczas użytkowania
– jakiekolwiek nacisk na but przez dłuży czas

Jak temu zapobiec??
-stosowanie prawideł i wkładek tekturowych
-tylną część wkładki złożyć w stronę toeboxa
-wypchać buta papierem albo reklamówkami
-usunąć brud z zagłębień „zmarszczek”

Jeśli jednak nie stosowałeś powyższych podpowiedzi i niestety toebox Ci się „pomarszczył” spróbuj postępować wg poniższych wskazówek:

Przewodnik -> jak zniwelować ilość „zmarszczek” na Twoich butach

1. Wyczyść gruntownie buty

2. Wypchaj buty reklamówkami, jednorazówkami. Wypełnij dokładnie, tak żeby nie było wolnego miejsca w bucie. Musisz wypchać dość mocno tak, żeby „zmarszczki” były ogólnie dostępne i gotowe do wyprasowania. Jeśli tego nie zrobisz od razu to będziesz miał problemy z prasowaniem. Najlepiej stosować jednorazówki, bo łatwo jest je wepchać do buta i są ogólnodostępne. No i nie ma problemu z wodą po prasowaniu. Na przykład skarpetki robią się mokre i śmierdzące po tym, z reklamówkami nie ma tego problemu. Noto zabieraj się do wypychania

But po prawej wypchany, po lewej jeszcze nie…

Oba buty wypchane

3. Ustaw żelazko na najwyższą temperaturę. Przygotuj deskę do prasowania, trochę wody i jakąś szmatkę. Niektórzy używają ręczników, ale uważam że są za grube i temperatura żelazka nie będzie dobrze oddziaływała a co za tym idzie nie będzie zadowalających efektów. Koszulka w zupełności się sprawdza.

Grubość można sobie tu porównać

4. Zmocz toebox i koszulkę. Woda jest bardzo ważna przy prasowaniu butów. Nie tylko ochroni skórę przed przypaleniem, ale i pozwoli skórze stać się bardziej elastyczną. To zmiękcza skórę i pozwala łatwiej powrócić do odpowiedniej jakości.

5. Prasowanie toeboxa. Sprawdź raz jeszcze czy żelazko jest ustawione na najwyższą temperaturę i czy ma włączona funkcję parowania. Pary używa się do utrzymania wilgotności podczas prasowania. Bądź pewny, że toebox i koszulka są stale wilgotne podczas prasowania. Prasuj na tyle mocno, żeby doprowadzić do wyprostowania „zmarszczek”. Ostrzeżenie: Jeśli użyjesz zbyt dużo siły możesz zniekształcić cały toebox.

Gotowe, powtórz to samo z drugim butem.

A tu klika przykładów jak można odnowić buta poprzez między innymi prasowanie „zmarszczek”, oczywiście właściciele dokonali także innych poprawek jak np. pomalowanie podeszwy czy poszczególnych skórzanych elementów.

Przed:

Po:

Przed

Po:

Przed:

Po:

Przed:

Po:

Przed:

Po:

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: