- Reklama -NikeNike

Jak robić dobre zdjęcia sneakersów? Oto 4 wskazówki i smartfon, który Ci w tym pomoże

Jakiś czas temu odezwał się do nas Samsung z propozycją przeprowadzenia testów i napisania recenzji na temat jednego z ich najnowszych smartfonów – Samsung Galaxy S21 5G. Z racji tego, że nie jesteśmy medium technologicznym, ani nawet nie próbujemy takim być, postanowiliśmy ugryźć temat jakoś inaczej.

Od zawsze twierdziliśmy, że to co piszemy na tej stronie powinno być przede wszystkim dla Was. Powinno Wam pomagać, rozwiązywać problemy lub chociaż dobrze informować. Po kilku chwilach namysłu postanowiliśmy napisać artykuł, który podpowie Wam jak zrobić dobre zdjęcia sneakersów przy użyciu smartfonu. Chyba każdy kto posiada coś fajnego w swojej kolekcji, chce się tym pochwalić i podzielić ze swoimi znajomymi. Najlepiej jakby to było w ciekawy i jakościowy sposób.

Poniżej zebraliśmy 4 bardzo przydatne podstawowe wskazówki dla początkujących. Dopisaliśmy również akapit, który wyjaśniamy jak przy tych zdjęciach pomoże Wam jeden z flagowych smartfonów Samsunga, który szczyci się świetnym aparatem.

samsung galaxy jak robic zdjecia

Dobre światło

Jednym z najważniejszych aspektów fotografii, również tej mobilnej, jest światło. Byłoby dobrze jakbyś próbował robić zdjęcia w naturalnym świetle, a w ogóle byłoby perfekcyjnie jakbyś wstrzelił się w tak zwane Golden Hour. To okres około 2 godzin przed zachodem słońca, kiedy światło jest w specyficznym złotym odcieniu oraz jest miękkie.

Ogólnie polecamy robić zdjęcia w świetle naturalnym / dziennym. Jeśli fotografujesz w dzień to nie włączaj lamp i innych świateł. Dlaczego? Bo światło dzienne ma kolor biały, a światło zwykłych lamp ma kolor żółty. Mogą pojawić się prześwietlenia i odbicia światła, kolory na zdjęciu nie będą takie jak w rzeczywistości.

Jeśli decydujesz się na zdjęcia w domu to unikaj fotografowania w pochmurne, deszczowe dni. Poza tym staraj się ustawić swoje sneakersy możliwie blisko okna, ale nie w bezpośrednim słońcu.

Odpowiednia perspektywa

Perspektywa, perspektywa i raz jeszcze perspektywa. Możesz mieć najlepsze światło, ale jak nie złapiesz odpowiedniego kąta i perspektywy to Twoje zdjęcie nie będzie tak grzało jakbyś tego chciał. Dobry fotograf może perspektywą uzyskać coś fajnego z niczego.

Możesz iść na łatwiznę i zrobić zdjęcie z góry albo boku, wyjdzie spoko, ale to będzie tylko spoko. Jeśli chcesz, aby Twoje foty się wyróżniały i skupiały więcej uwagi to trzeba się wysilić ciut bardziej, kombinuj, nie zamykaj się tylko na jednym zdjęciu.

Unikaj też zdjęć od przodu. Jeśli patrzysz na sneakersy z przodu, tracisz 80% cech buta, w tym boki, na których znajduje się większość szczegółów, a także ogólną sylwetkę buta. Nasza rada: ustaw aparat pod kątem 45 stopni w stosunku do buta, aby uchwycić zarówno jego boczne panele, a także język i sznurowadła.

Są sytuacje, w których nie ma czasu by dojechać do jakiejś fajnej lokalizacji, więc możesz postawić smartfon na podłodze we własnym domu lub 'zerknąć’ obiektywem zza jakiejś przeszkody (ramy drzwi, flakonu, krzesła czy sofy). Zanim opanujesz tę sztukę to minie trochę czasu, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Kombinuj i eksperymentuj.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zdjęcie z boku to jeśli but nie jest na jakimś podwyższeniu to warto zejść do poziomu podłoża. Czasami możemy nadać zdjęciu większej głębi możemy zdecydować się na to by drugi but delikatnie się wyłaniał zza pierwszego.

zdjecia samsung galaxy s21

Lokalizacja

Jeśli chodzi o ciekawe otoczenie i tło, mamy na myśli nie tylko zapierające dech w piersiach malownicze widoki, ale równie dobrze może to być prosta teksturowana ściana lub drewniana podłoga, która doda elegancji Twojemu ujęciu. Wyjdź z domu, spaceruj trasami, którymi nigdy wcześniej nie chodziłeś i daj się ponieść wyobraźni, aby zobaczyć, jak możesz wtopić swoje buty w otoczenie.

Znajdź tło w kolorze, który nie koliduje z butem. Zdarzają się przypadki, w których kolor tła jest w tym samym kolorze co but, ale zwykle kontrastowy kolor pozwala Twoim butom bardziej się „wyróżnić”. To nie jest fizyka jądrowa: w zasadzie, jeśli jest to but w ciemnym kolorze, znajdź jaśniejsze tło w bardziej neutralnym kolorze, a jeśli jest to but w jasnym kolorze, znajdź ciemniejszy kontrastowy kolor.

Staraj się unikać tła, na którym znajdują się przedmioty, które rozpraszają uwagę. Na przykład drzewa, latarnie i bariery. Lepiej jakby Twoje sneakersy miały wokół siebie spokojną przestrzeń, aby nie odwracać uwagi od nich samych.

Gdy już znajdziesz odpowiednią lokalizację to sprawdź czy jest czysto i schludnie, bez zbędnych rozpraszaczy i śmieci, które mogą zaburzyć spokój zdjęcia i skupić na sobie całą uwagę.

Przedmiot zdjęcia

Zgodnie z tematem artykułu – sneakersy są tu najważniejsze. Skoro to właśnie im robimy zdjęcia to warto zadbać również o nie. Nie ma nic gorszego niż zmęczone życiem i brudne buty, cały czar pryska w sekundę.

Zadbaj o to, aby buty był odświeżone, czyste, dobrze przesznurowane. Jeśli robisz zdjęcia samym sneakersom to postaraj się, aby sznurówki w ostatniej dziurce schodziły do środka i schowaj je za językiem. A propos samego języka to wystaw go wyżej i niech nie chowa się w cholewce.

Jednym zdaniem – niech Twoje byty wyglądają schludnie.

samsung galaxy s21 jak robic zdjecia

Sprzęt

Teraz przejdźmy do sprzętu. Nie każdy dysponuje lustrzanką w domu, a do tego dziesiątkami obiektów i oczywiście odpowiednią wiedzę do ich obsługi. W dzisiejszych czasach świetnie sprawdzają się najnowsze smartfony. Mnogość opcji, kilka obiektywów i odpowiednia aplikacja w jednym urządzeniu robią całą robotę. A wszystko to zmieścisz w kieszeni i zawsze masz przy sobie.

Profesjonalny aparat w smartfonie Samsung Galaxy S21 5G z potrójnym obiektywem z technologią AI może Ci w zupełności wystarczyć i odpowie praktycznie na każde Twoje wymagania. Jeśli popracujesz nad wymienionymi powyżej wskazówkami to wspomniany smartfon zrobi mnóstwo roboty za Ciebie.

Jakość zdjęć wykonywanych w dzień stoi na bardzo dobrym poziomie, a system wybiera odpowiednie nasycenie barw tak by było jak najbliższe naturze. Jeśli jednak sytuacja sprawia, że potrzebujesz zrobić zdjęcie po zmroku to śmiało możesz odpalić tryb nocny, który jest aktywny dla wszystkich obiektywów. Najlepiej pracuje dla głównego, z najjaśniejszym obiektywem i stabilizacją obrazu. W przypadku trudnych do uchwycenia ujęć z dużej odległości, ulepszony Space Zoom pomoże Ci uzyskać wyraźne i stabilne ujęcia.

Ciekawy jest również Tryb Jedno Ujęcie, dzięki któremu już nigdy nie przegapisz ważnego momentu czy idealnego ujęcia. Daje nam on możliwość rejestrowania jednocześnie zarówno zdjęć, jak i wideo, a to przekłada się na więcej opcji do wyboru.

Teraz coś dla fanów manualnej fotografii, którzy przyzwyczajeni byli do obsługi lustrzanek. W smartfonie Samsung S21 można włączyć tryb Pro, w którym możliwa jest ręczna ingerencja w parametry ekspozycji i fotografowanie w RAW. Czego chcieć więcej?

Ponadto znajdziemy tu jeszcze tak obowiązkowe pozycje jak optymalizator scenerii (AI), automatyczny HDR czy panorama. Mało? To łapcie jeszcze zwolnione tempo, żywność, hyperlapse i możliwość zrobienia zdjęcia w dużej rozdzielczości 64MB. Na koniec wspomnimy jeszcze, że Zoom jest doskonałej jakości i nawet kilkukrotne powiększenie będzie bardzo zadowalające.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowego smartfonu Samsung Galaxy S21 5G to wpadajcie do sklepu pod ten link.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category