- Reklama -Air Jordan 11Air Jordan 11
Strona głównaBiznesJD Sports kupuje Footasylum za 90 milionów funtów

JD Sports kupuje Footasylum za 90 milionów funtów

Brytyjska sieć sklepów JD Sports złożyło ofertę kupna innej sieci Footasylum z Wielkiej Brytanii za kwotę £90,1 milionów funtów.

JD Sports posada już 18,7% udziałów we wspomnianej wyżej sieci, które kupił w lutym bieżącego roku.

Footasylum przeżywa obecnie trudny okres. We wrześniu zeszłego roku ogłosił słabsze niż oczekiwano zyski po słabym obrocie w sezonie letnim. Po tym deklaracji wartość ich akcji zmniejszyła się o połowę i wyniosła 40p. Wartość złożone oferty oscyluje w okolicach 82.5p za akcję. To jakieś 80% powyżej ich obecnej wartości 46.5p z piątku zeszłego tygodnia.

Kierownictwo Footasylum zgodziło się na ofertę, ale umowa nadal wymaga zgody akcjonariuszy.

Przedstawiciele JD Sports stwierdzili, że obie firmy będą się wzajemnie uzupełniać. Footasylum koncentruje się na osobach dorosłych w wieku 16-24 lat, podczas gdy JD Sports skupia się na nieco młodszej grupie docelowej.

Dla przypomnienia sieć JD Sports została założona w 1981 roku i ma obecnie około 2400 sklepów, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Hiszpanii, Francji i Holandii. W swoim portfolio posiadają już sklepy Size? i niedawno kupili amerykański Finish line.

Z kolei Footasylum postał w 2005 roku i został założony przez współzałożyciela JD Sports – Davida Makina. Teraz zarządzany przez jego córkę – Clare Nesbitt. Mają obecnie 65 sklepów w Wielkiej Brytanii.

- Reklama -Air Jordan 1
- Reklama -Air Jordan 1

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: