- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylSneakersJordan x Converse – Commemorative Pack 2012

Jordan x Converse – Commemorative Pack 2012

Nie jest tajemnicą, że nabycie przez Nike udziałów Conversea wyszło obu brandom na dobre. Po pierwsze, firma z kultowym Swooshem mogła rozszerzyć swoją działalność. Po drugie, dzięki temu zabiegowi umocniła się pozycja charakterystycznej gwiazdki.

Z najnowszych doniesień wynika, że marka Jordan będzie świętować 30 rocznicę meczu pomiędzy Duke i Północą Karoliną z sezonu 1983.  Bohaterem tego wydarzenia został właśnie Michael Jordan – grający wówczas dla Północnej Karoliny, w jednej z akcji kapitalnie przewidział zachowanie zawodnika z przeciwnej ekipy i w pięknym stylu go „zczapował”. Ponadto, MJ zanotował wtedy na swoim koncie zwycięski rzut, co przełożyło się na wygranie przez jego team całych rozgrywek.

Chcąc złożyć hołd temu niesamowitemu sportowcowi, doszło do stworzenia podobnych oldschoolowych Converseów, które tamtego pamiętnego dnia koszykarz miał na nogach. Na zdjęciach widać, że kolory zdecydowanie nawiązują do barw drużyny z Północnej Karoliny. Dodatkowo każda para będzie wyposażona w koszulkę z nr. 23 i autografem.

Ograniczone do 30 zestawów buty, sprzedawane będą za pośrednictwem specjalnej aukcji na eBayu. Wszystkie uzyskane pieniądze będą przeznaczone na fundację Jamesa R. Jordana.

Szykuje się prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników Michaela Jordana.

Filmik z pamiętnej „czapy”:

[youtube teJpdhSZP-0 630]

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: