- Reklama -NikeNike

Kanye West zapowiada współpracę z marką adidas

Jeśli w nocy przeczesywaliście Internet to na pewno natknęliście się na informację, że Kanye West zrezygnował z współpracy z Nike, kosztem marki adidas Originals. Na ten temat rozpisał się prawie każdy portal, także i my nie możemy być gorsi. Wprawdzie już od kilku dni krążyły takie plotki, ale wczoraj głoś zabrał sam Kanye.

Udzielił on wywiadu Angie Martinez ze stacji radiowej Hot 97 – ujawnił naprawdę sporo informacji. Przede wszystkim głównym powodem zrezygnowania z amerykańskiej firmy z kultową łyżwą był fakt, że ociągano się z wypuszczeniem modelu Air Yeezy 2 Red Octobers – projektanci Nike nie byli jeszcze gotowi na ten ruch.

Następnie poruszono sprawy finansowe. West chciał mieć spory wpływ z tantiem, tłumacząc, że jako głowa rodziny, mąż i ojciec musi dbać o bezpieczeństwo bliskich mu osób i mimo że uwielbia on buty z charakterystycznym swooshem to teraz przede wszystkim musi myśleć o żonie i dziecku. Dodatkowo przytaczał przykłady dotyczącego m.in. Michaela Jordana, który dzięki udziałom zarabia prawie 100 milionów dolarów rocznie. Na takie warunki nie mógł zgodzić się zarząd, twierdząc że nie jest on profesjonalnym sportowcem.

Z pomocną dłonią przyszła firma adidas Originals. Dała mu również pewność, jeśli chodzi o kwestię pieniędzy. Dzięki temu porozumiała się ona z Kanye Westem, który jak sam dodał – chcę być pierwszym hip-hopowym projektantem, będę większy niż amerykańska sieć supermarketów Wal Mart. Do całości dorzucił jeszcze ciekawy zwrot – I’m gonna be the Tupac of product.

Ponadto sami jesteśmy ciekawi jak to wszystko się rozwinie. Na pewno będziemy monitorować tę sytuację.

[youtube B0eQFYsKHlo 630 450]

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: