To co się ostatnio dzieje w branży od strony biznesowej jest bardzo fascynujące. adidas rośnie w siłę i radzi sobie bardzo dobrze, a totalna dominacja Nike nie jest już taka oczywista. Kilka sezonów temu zespół designerów Nike opuściło trzech projektantów, którzy przeszli do adidasa. Teraz robi to kolejny, ale jest to głównodowodzący.

Ken Link to były już dyrektor ds. projektów w Jordan Brand (objął stanowisko w październiku 2016), który na swoim profilu w Linked In zmienił swoje dane. Jako miejsce pracy podał ‚///’ które odnosi się oczywiście do Trzech Pasków, czyli adidasa. Jako stanowisko podaje Design ‚VP for adidas Basketball’. Dołączy tam do swojego przyjaciela Krisa Amana, który pracował również dla Nike w latach 1996-2013. 

Ken wcześniej pracował przy Nike Training oraz Nike Basketball. Odpowiadał między innymi za projekty takich modeli jak Zoom Kobe 1 oraz 2, LeBron od 2 do 6, a także pierwsze trzy wersje Zoom Soldier. Przepracował w Nike ogólnie 23 lata, czyli przeniesie do niemieckiej marku multum wiadomości i wiedzy (ale spokojnie, designerzy mają odpowiednie obostrzenia w umowach, które blokują ich na kilka sezonów w projektowaniu dla konkurencji).

Teraz pojawia się kilka pytań: czy ucieka z tonącego statku, bo sprzedaż koszykarskiego obuwia Nike oraz samych Jordanów idzie strasznie w dół? Czy może to właśnie Nike z niego rezygnuje po kiepskich wynikach sprzedażowych i jego decyzjach? A może jedyną szansą adidasa na prześcignięcie Nike to właśnie podkupienie wszystkich designerów, chociażby wspomniany wyżej Kris Aman oraz trzej inni czołowi projektanci, którzy przeszli do adidasa 3-4 lata temu. A Wy co sądzicie o takich ruchach w branży?

nike-kobe-and-ken-link-620×477 ken-link-jordan-brand-design-director-620×430

 

Reklama
air jordan