- Reklama -NikeNike
Strona głównaStylMenswearA.P.C. wraz z Sacai wypuszcza kolekcję pełną nietuzinkowych hybryd

A.P.C. wraz z Sacai wypuszcza kolekcję pełną nietuzinkowych hybryd

Francuska marka A.P.C. wraz z japońskim Sacai wypuszcza właśnie kolekcję pełną nietuzinkowych hybryd, a ten wpis zapozna Was z nadchodzącymi wiosennymi nowościami.

Markę Sacai chyba większość z Was kojarzy z nietuzinkowych kolaboracji z Nike, które podbijały rynek w ostatnich sezonach. Japońską markę luksusowej mody założyła Chitose Abe w 1999 roku. Projektantka przez lata zbierała doświadczenie w Comme des Garçons pod Rei Kawakubo, a następnie pracowała w zespole Junya Watanbe. Chitose znana jest z poszukiwania niesamowitych połączeń, które pozwolają jej stworzyć coś nowego i nieoczekiwanego.

Z kolei francuska marka A.P.C. (Atelier de Production et de Création) została założona w Paryżu przez Jeana Touitou w 1987 roku. Znana z dyskretnej, młodzieńczej elegancji i imponujących krojów, marka oferuje kolekcje o czystych liniach i uproszczonym, minimalistycznym stylu. Jest swego rodzaju łącznikiem pomiędzy streetwearem a modą high fashion.

To nie pierwsza współpraca na linii Francja – Japonia. Chitose i Jean współpracowali ze sobą kilka sezonów temu przy okazji pop-upów japońskiej marki Hello Sacai. Na potrzeby tego przedsięwzięcia powstała kurtka z ciemnego denimu i nylonu z wojskowej bomberki, która mogła być swego rodzaju prototypem tegorocznego wydania.

O to jak opowiada o kolekcji Jean Touitou:

„Dla mnie to jak couture. Techniki, których używaliśmy podczas pracy nad naszymi propozycjami, były bardzo zaawansowane i trudne” i dodaje po chwili „Nie zdekonstruowaliśmy czegoś, zrekonstruowaliśmy to. To znaczy, zbudowaliśmy coś, co wygląda na zdekonstruowane”.

Na studyjnych fotografiach, za które odpowiadał Tim Elkaïm możecie zobaczyć propozycje, które projektanci przeznaczyli na nadchodzące tygodnie wiosny.

Mowa tu między innymi o kurtce łączącej denimową katanę z nylonową bomberką, a także o spódnicy, sukience oraz spodniach, przy których widzimy podobne połączenie materiałów. Wspomniany nylon występuje w kolorze ciemnogranatowym oraz w militarnej zieleni. W ich towarzystwie pojawią się bluzy, również te z kapturem oraz t-shirty. Widzimy na nich prosty napis SA.P.C.AI powstały z połączenia nazw obu brandów.

Kolekcja nie kończy się na odzieży, ponieważ na sklepowych półkach wylądują jeszcze saszetki, buty oraz sandały. Kropką nad i wydają się być dwustronne torby codziennego użytku o dwóch wielkościach.

Jeśli chodzi o premierę kolekcji Sacai x A.P.C. to zaznaczcie w swoich kalendarzach dzień 19 marca. Udajcie się w ten dzień do ich sklepu online lub – jeśli macie taką możliwość – do ich sklepów stacjonarnych.

kolekcja apc Sacai ss21 1 kolekcja apc Sacai ss21 2 kolekcja apc Sacai ss21 3 kolekcja apc Sacai ss21 4 kolekcja apc Sacai ss21 5 kolekcja apc Sacai ss21 6 kolekcja apc Sacai ss21 7 kolekcja apc Sacai ss21 8 kolekcja apc Sacai ss21 9 kolekcja apc Sacai ss21 10 kolekcja apc Sacai ss21 11 kolekcja apc Sacai ss21 12 kolekcja apc Sacai ss21 13 kolekcja apc Sacai ss21 14 kolekcja apc Sacai ss21 15

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: