- Reklama -NikeNike

PRADA – Miuccia Prada oraz Raf Simons przedstawiają wiosenno letnia kolekcję na 2023 rok

Podczas mediolańskiego tygodnia mody, Miuccia Prada i Raf Simons zaprezentowali męska kolekcję  domu mody Prada na wiosnę i lato 2023 roku.

Cały pokaz odbył się w przerozmiarowanym domu makiecie, wykonanym w całości z papieru o surowych krawędziach. Obejrzycie go na poniższym video, a z poszczególnymi nowościami zapoznacie się poprzez galerię zdjęć dołączoną w dalszej części wpisu.

Najnowsza kolekcja doskonale oddaje formalność domu i zabawny, młodzieńczy, szkolny charakter Simonsa.

To co rzuca się w oczy, oprócz rzecz jasna świetnie skrojonych czarnych garniturów, to przede wszystkim skórzane krótkie (i to bardzo) szorty praz wykorzystanie drobnej kolorowej kraty. Zauważycie ją nie tylko na płaszczach, ale również na koszulach i lekkich kurtkach. Całość wyglądała niczym piknikowa uczta w odcieniach czerwieni, pomarańczu i koloru niebieskiego.

Tuż obok tego pojawiają się stylizacje w całości wykonane z jasnego jeansu, a także propozycje w kolorowe pasy, które dodają energetycznej witalności.

Wypowiadając się na temat kolekcji, Raf Simons powiedział:

„Przyciąga nas idea „normalnej” odzieży – klasyczne elementy, archetypy, garderoba. Ale ta sama szata w różnych materializacjach całkowicie zmienia ich język; działają na różne sposoby. Następnie zmieszanie tego z innymi kawałkami ponownie je przekształca. Każda część garderoby jest prosta, bezpośrednia, czysta, ale ich kombinacja i kontekst są skomplikowane. Ubrania są klasyczne, ale ich połączenie jest sprzeczne, przez co są ekscytujące i nowe.

Skóra na ciele, potem bawełna na wierzchu — w zestawieniu ciuchów jest jakaś antylogika, dziwaczność. Nie bez znaczenia jest również połączenie surowości i wyrafinowania w tych ubraniach. Kontrast klasycyzmu i spontaniczności dodaje mu wrażliwości, emocji”.

Natomiast Miuccia Prada dodała:

„W kolekcji chodzi o prostotę jako koncepcję, jako wybór. Interesuje nas idea mody, nawet idea trendów i to jest jedno. Chodziło o ubrania, które ludzie mogli naprawdę nosić, ale które miały wpływ. To dla nas teraz moda. Tyle, że baza jest tak naprawdę wyborem koncepcyjnym — płaszcz, dżinsy, garnitur. Wyglądają na proste, ale są wynikiem procesu, wyboru — są setki płaszczy, dlaczego ten właściwy? To połączenie długiego procesu projektowania i podejmowania decyzji, a potem instynktu. To kwestia stylu”.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: