Strona główna Styl Fashion sacai - patchwork i militarna stylistyka zdominowały kolekcję na wiosnę i lato...

sacai – patchwork i militarna stylistyka zdominowały kolekcję na wiosnę i lato 2021

Mamy połowę wakacji, ale już zerkamy w przyszłość i sprawdzamy co będzie się działo na wiosnę i lato przyszłego roku w japońskiej marce sacai. W dalszej części wpisu znajdziecie nie tylko zestaw fotografii z nadchodzącą kolekcją, ale również arcyciekawe video.

Sacai to japońska marka luksusowej mody założona przez Chitose Abe w 1999 roku. Projektantka przez lata zbierała doświadczenie w Comme des Garçons pod Rei Kawakubo, a następnie pracowała w zespole Junya Watanbe.

Obecnie panująca sytuacja na świecie związana z zagrożeniem wirusowym nie pozwoliła jej zaprezentować nowości poprzez klasyczny pokaz mody. Brand z Kraju Wschodzącego Słońca zdecydował się jedynie na surowe fotografie na tle szarych ścian oraz intrygujące video. Klip został nagrany w stylu Behind The Scenes. Pokazał „drugą stronę” pokazu mody z perspektywy osoby przemieszczającej się za kulisami pomiędzy modelami.

Zainspirowana twórczością artysty Hanka Willisa Thomasa, oferta nosi nazwę „Love Over Rules” i proponuje „szacunek [dla] wszystkich ludzi… bez względu na ich rasę, kulturę czy seksualność” – wyjaśnia Abe.

Inteligentne zestawienia dwóch lub nawet trzech różnych sylwetek w jedną propozycję pozostają ostoją sacai. Stanowią one podstawę kolekcji japońskiej marki na przyszłoroczną wiosnę i lato.

Świeża kolekcja spod rąk Chitose Abe została zdominowana przez bogaty patchwork oraz militarną stylistykę. Patchwork wykorzystano przede wszystkim przy projektowaniu kurtek bomberek, trenczów, jak również spodni, bluz i katan. Obok tego widzimy jak zestawiono ze sobą całkowicie różne wzory i nadruki co przełożyło się na niesamowite rozwiązania.

Spora część kolekcji korzysta z militarnej i zgniłej zieleni, pojawiają się również pozycje wykorzystujące pastelowy róż, co wcześniej widzieliśmy w kolekcji maharishi. Ponadto Chitose sięga po wszechobecny na japońskim rynku wzór Paisley, który tak dobrze radzi sobie chociażby w kolekcjach marki Kapital. Kolejnym wzorem i materiałem, który odgrywa tu jedną z głównych ról jest Pendleton.

Niby wszystko już gdzieś widzieliśmy, ale projektantka z Kraju Kwitnącej Wiśni przedstawia swoje propozycje na unikalny i niepowtarzalny sposób.

Warto również zauważyć, że sacai przedstawiło stylizację wraz z elementami innych marek, w tym A.P.C. i Nike. Produkty wspomnianych brandów wpisują się w światopogląd marki, ale niekoniecznie będące jej własnym projektem.

Oprócz kolekcji odzieży ważne było dla nas również to co modele mieli na nogach, a nie były to całkiem przypadkowe pozycje. Wprawne oko wypatrzy nadchodzące kolaboracyjne buty stworzone z Nike. Chodzi o modele Nike VaporWaffle oraz pierwszy raz ujawnione Nike Blazer Low, które zobaczymy w sklepach dopiero w przyszłym roku.

kolekcja sacai ss21 1 kolekcja sacai ss21 2 kolekcja sacai ss21 3 kolekcja sacai ss21 4 kolekcja sacai ss21 5 kolekcja sacai ss21 6 kolekcja sacai ss21 7 kolekcja sacai ss21 8 kolekcja sacai ss21 9 kolekcja sacai ss21 10 kolekcja sacai ss21 11 kolekcja sacai ss21 12 kolekcja sacai ss21 13 kolekcja sacai ss21 14 kolekcja sacai ss21 15 kolekcja sacai ss21 16 kolekcja sacai ss21 17 kolekcja sacai ss21 18 kolekcja sacai ss21 19 kolekcja sacai ss21 20 kolekcja sacai ss21 21 kolekcja sacai ss21 22 kolekcja sacai ss21 23 kolekcja sacai ss21 24 kolekcja sacai ss21 25 kolekcja sacai ss21 26 kolekcja sacai ss21 27 kolekcja sacai ss21 28 kolekcja sacai ss21 29 kolekcja sacai ss21 30 kolekcja sacai ss21 31

- Reklama -Nike Blazer

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: