- Reklama -NIkeNIke

Supreme wydaje kolekcję z japońską legendą erotyki Toshio Saeki

Już w najbliższy czwartek nowojorski brand Supreme wypuści mini kolekcję, która powstała z japońską legendą erotyki Toshio Saeki.

Japoński artysta Toshio Saeki – uważany na całym świecie za „ojca chrzestnego japońskiej erotyki” – urodził się w 1945 roku i wychował w Osace. Jako dziecko Saeki rozwinął talent do rysowania i opowiadania bajek, co następnie skierowało go na studia w Kyoto Municipal Hiyoshigaoka High School Art Program. To właśnie tam w latach ’60 tworzył pierwsze erotyczne rysunki shunga dla swoich przyjaciół. W 1969 roku przeniósł się do Tokio, gdzie pracował nad wypracowaniem unikalnego, ekspresyjnego stylu tworzenia sztuki w momencie gdy miasto zaczęło doświadczać własnej rewolucji społecznej i kulturowej.

Transgresywne podejście Saekiego do erotyki zawierało japoński folklor i duchy Shinto, krwawe żarty, przemoc i humor. W pierwszej połowie lat ’70 Saeki samodzielnie wydał książkę zawierającą 50 rysunków, zorganizował indywidualną wystawę w Paryżu i opublikował swoje prace w japońskich magazynach, takich jak Heibon Punch, Asahi Geinō i SM Select. Z czasem Toshio opuścił Tokio i spędził późniejsze życie w wiejskiej górskiej wiosce w prefekturze Chiba.

Supreme rozpoczęło z Saekim pracę nad kolekcją w 2019 roku. Niestety artysta zmarł w wieku 74 lat przed zakończeniem przedsięwzięcia.

kolekcja supreme x Toshio Saeki fw20 1 kolekcja supreme x Toshio Saeki fw20 2 kolekcja supreme x Toshio Saeki fw20 3 kolekcja supreme x Toshio Saeki fw20 4

Na cześć „Ojca chrzestnego japońskiej erotyki” Supreme wypuszcza trzyczęściową mini kolekcję. Składa się ona z kurtki roboczej, bluzy z kapturem i spodni roboczych. Każda z propozycji została pokryta mozaiką wykonaną z rysunków Saekiego, zarówno kolorowych, jak i czarno-białych.

Kurtka robocza będzie dostępna w kolorze czarnym lub granatowym, podobnie jak spodnie. Natomiast bluza z kapturem wyjdzie w kolorze czarnym, białym, zielonym i czerwonym.

Premiera kolekcji Supreme x Toshio Saeki pojawi się w ich sklepie online już w czwartek, to jest 5 listopada.

Supreme Toshio Saeki 1 Supreme Toshio Saeki 2 Supreme Toshio Saeki 3 Supreme Toshio Saeki 4 Supreme Toshio Saeki 5 Supreme Toshio Saeki 6 Supreme Toshio Saeki 7 Supreme Toshio Saeki 8 Supreme Toshio Saeki 9 Supreme Toshio Saeki 10 Supreme Toshio Saeki 11 Supreme Toshio Saeki 12 Supreme Toshio Saeki 13 Supreme Toshio Saeki 14

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: