- Reklama -NIkeNIke

adidas oficjalnie zrywa umowę z Kanye Westem! To koniec Yeezy!

Po serii wybryków, komentarzy i działań, za którymi stał Ye w ostatnim czasie, wiele firm zerwało z nim umowę i zawiesiło wszelką współpracę. Do tego grona dołącza najważniejszy brand z nich wszystkich – adidas w dniu dzisiejszym oficjalnie zerwał współpracę z Kanye Westem!

Współpracę z amerykańskim raperem i producentem zerwały już takie marki jak Balenciaga, GAP oraz bank JPMorgan.

Co do adidasa to ostatnich tygodniach Ye krytycznie wypowiadał się na temat współpracy z niemieckim gigantem, ale prawdziwym gwoździem do trumny były ostatnie antysemickie i rasistowskie wypowiedzi publiczne Westa.

Tak brzmi oficjalnie oświadczenie niemieckiej marki:

„adidas nie toleruje antysemityzmu ani żadnego innego rodzaju mowy nienawiści. Ostatnie komentarze i działania Ye były niedopuszczalne, nienawistne, niebezpieczne i naruszają wartości firmy, takie jak różnorodność i integracja, wzajemny szacunek i uczciwość.

Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie firma podjęła decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Ye, zakończeniu produkcji produktów marki Yeezy i wstrzymaniu wszelkich płatności na rzecz Ye i jego firm.

adidas zaprzestanie działalności adidas Yeezy ze skutkiem natychmiastowym.”

Niemiecki gigant podał również do informacji, że ta decyzja, z biznesowego punktu widzenia, spowoduje spadek dochodu netto o mniej więcej €250 milionów Euro w 2022 roku.

adidas jest wyłącznym właścicielem wszystkich praw projektowych do istniejących produktów, a także poprzednich i nowych kolorystyk w ramach partnerstwa.

Więcej informacji zostanie podanych w nadchodzącym ogłoszeniu wyników firmy za III kwartał w dniu 9 listopada 2022 r.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIkeNIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: