- Reklama -NikeNike

NIGO, legenda streetwearowej sceny, zaprojektował stroje reprezentacji Japonii

Na kilka tygodni przed katarskim mundialem, adidas Football zaprezentował stroje, dresy i koszulki piłkarskie reprezentacji Japonii. Co ciekawe, za ich projekt odpowiadał nie kto inny, jak sam NIGO.

NIGO, obecnie dyrektor kreatywny Kenzo, to legenda streetwearu, i to nie tylko japońskiego. Projektant, DJ, producent i twórca takich marek jak BAPE, Billionaire Boys Club, Ich Cream oraz Human Made – jak sami widzicie, Tomoaki Nagao ma wiele talentów.

nigo adidas football japan 1 nigo adidas football japan 2

Chociaż jest to kapsuła inspirowana Mistrzostwami Świata, niestety tak naprawdę nie dotrze ona do Kataru, a jej celem są mecze towarzyskie przed turniejem.

Wracając do głównego tematu tego wpisu – piłkarskie stroje Japonii przyjmują minimalistyczny design. Paleta barw z jakiej skorzystano, obejmuje róż oraz kolor zielony. Projektant czerpał inspirację z kwiatów wiśni, narodowego kwiatu Japonii, a także z tradycyjnego przysmaku cukierniczego sakura mochi, aby przekazać wartości kulturowe i historyczne narodu.

Na całą stworzoną kolekcję składa się aż 12 elementów. Są to przede wszystkim stroje piłkarskie, ale tuż obok mamy koszulki, dresy oraz różne akcesoria sportowe.

Specjalna kolekcja reprezentacji Japonii w piłce nożnej jest już dostępna w przedsprzedaży i będzie dostępna w sprzedaży od 28 października.

nigo adidas football japan 3 nigo adidas football japan 4 nigo adidas football japan 5 nigo adidas football japan 6 nigo adidas football japan 7 nigo adidas football japan 8 nigo adidas football japan 9 nigo adidas football japan 10 nigo adidas football japan 11

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: