- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

Manchester City i Puma przedstawiają domowe koszulki piłkarskie na sezon 2022 / 23

Kolejną drużyną z Premier League po Arsenalu, która prezentuje swoje koszulki piłkarskie na sezon 2022/23 jest Manchester City. Za ich projekt odpowiadała ekipa designerów Puma, technicznego sponsora brytyjskiej drużyny.

Nowy projekt trykotów nawiązuje do lat ’60 i ’70, kiedy żadna drużyna nie mogła dorównać stylowi. Chodzi dokładniej o okres od 1967 do 1971 roku, kiedy brytyjski klub odnosił szereg ważnych sukcesów i pucharów. Jedną z ówczesnych ikon był Colin Bell. W latach 1966-1979 strzelił dla klubu 153 gole w 493 występach. Stał się integralną postacią dla klubu i jest główną inspiracją dla nowej domowej koszulki City.

Stroje na mecze domowe są wykonane w 100% z poliestru z recyklingu, a ich projekt nawiązuje do klasycznych projektów z epoki Bella. Na środku umieszczono herb klubu oraz ponownie wprowadzono bordowe wykończenia, które znalazły się na mankietach i dekolcie. Patrząc na drobniejsze szczegóły zauważycie chociażby logo z koroną wewnątrz dekoltu, który jest hołdem dla „Króla Colina”.

Nowe koszulki piłkarskie Manchester City są już dostępne w internetowym sklepie Puma. Zanim się tam udacie to sprawdźcie poniższą galerię zdjęć.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NIke WyprzedazNIke Wyprzedaz

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: