- Reklama -NikeNike

adidas i Manchester United prezentują koszulki piłkarskie na sezon 2023/24

Dziś adidas prezentuje nowe koszulki piłkarskie Manchesteru United na mecze domowe w sezonie 2023/24. Ich projekt inspirowany jest industrialnym dziedzictwem tego brytyjskiego miasta.

Ucieleśniający ducha Manchesteru, nowy zestaw koszulek bazuje na kultowej czerwonej róży przedstawionej poprzez geometryczny wzór, inspirowany mostem między Manchesterem a Salford, który został zbudowany podczas rewolucji przemysłowej.

Jest one powszechnie uważany za oznakę siły Manchesteru i tego, jak, podobnie jak rewolucja przemysłowa, miasto wpłynęło na świat.

koszulki pilkarskie manchester united adidas 2023 2024 10 koszulki pilkarskie manchester united adidas 2023 2024 11

Ten nowy zestaw odwołuje się do tożsamości kulturowej miasta – i jego bogatego dziedzictwa – jednocześnie wyrażając niegasnące zaangażowanie i miłość fanów do klubu. Jest to stwierdzenie wyrażające ponadczasową wiarę klubu w sukces na wieki wieków.

Odważny, rzucający się w oczy nowy wzór osadzony jest na czerwonym tle z herbem klubu i białym logo adidas na piersi. Dopełnieniem projektu jest płaski czarny kołnierzyk z okrągłym wycięciem pod szyją, który wykończony jest paskami w barwach klubu.

Inigo Turner, dyrektor ds. projektowania w adidas Football, powiedział:

„Nieśmiertelne wsparcie i więź, jaką fani Manchesteru United mają ze swoim klubem i miastem, jest wyjątkowa, a w tegorocznej wersji domowej koszulki czerpaliśmy inspirację właśnie z tego, świętując przemysłowe dziedzictwo miasta. Czerwona róża to symbol, który budzi wielkie poczucie dumy w mieszkańcach Manchesteru, ponieważ klub jest nierozerwalnie związany z jego bogatą historią.

Projekt naprawdę wspiera ludzi i miasto, które sprawiają, że Manchester United jest tym, czym jest dzisiaj – i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak fani i zawodnicy zjednoczą się w tej koszulce w tym, który będzie ważnym sezonem dla klubu”.

Nowy zestaw zostanie przedstawiony na boisku po raz pierwszy podczas meczu Manchesteru United z Leeds United FC w Norwegii 12 lipca. Koszulka będzie dostępna do kupienia od dziś, 27 czerwca, w internetowym sklepie adidas.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: