- Reklama -NikeNike
Strona głównaLifestyleInneLarry Miller powrócił na stanowisko prezesa Jordan Brand

Larry Miller powrócił na stanowisko prezesa Jordan Brand

Po 5-letnim pobycie na stanowisku prezesa jednej z drużyn NBA – Portland Trail Blazer, Larry Miller powraca na stanowisko prezesa Jordan Brand. Od czasu gdy odszedł drzwi do jego byłego biura były jak drzwi obrotowe. Pierw stanowisko to objął Garry Cook, który piastował je ledwo 4 miesiące po czym został CEO w Manchester City. Następny był Keith Houlemard, który wcześniej przez 19 lat pracował w Nike.

Pierwsze rządy Larry’ego Millera w Jordan Brand miały miejsce w latach 1999-2006, czyli w okresie poważnego rozwoju i sukcesu marki. Jego powrót oznacza jasny kierunek i rozwój produktu, którego tak dobrze znamy. Zobaczymy co z tego wyjdzie, czy będzie powrót do tak świetnych lat 1999-2006 czy w dalszym stopniu, jak przez ostatnie 6 lat, marka ukierunkowana będzie tylko na zyski kosztem spadku jakości swoich produktów. Mam ogromną nadzieję, że Larry Miller powróci do tych pierwszych. A Wy jak myślicie?

Ogólnie jest czym zarządzać. Na koniec czerwca Nike kontrolowało 92% rynku w USA jeśli chodzi o buty do kosza, z czego 56,5% należało do Jordan Brand. Sam Jordan Brand w 2011 roku osiągnął zyski 17% większe niż rok wcześniej, a jego wartość sięga 2,2 mld dolarów.

via Sole Collector

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: