- Reklama -NikeNike

Streetwear i piłka nożna znowu się przecinają. Oto wspólna kolekcja Aries x New Balance x AS Roma

Przez ostanie kilka sezonów widzieliśmy już całą masę ciekawych kolekcji powstałych ze zderzenia świata streetwearu i mody z piłką nożną. Wystarczy tu wspomnieć o wspólnych projektach Jordan Brand x PSG, Palace x Juventus, a także Thom Browne x FC Barcelona, Off-White x AC Milan, czy ostatnio Drôle de Monsieur x AS Monaco oraz Daily Paper x Ajax. Dziś przechodzimy do kolejnego nowego przedsięwzięcia. Tym razem wzięły w nim udział trzy ekipy, mianowicie Aries x New Balance x AS Roma.

Aries to zrodzona w Londynie streetwearowa marka, za startem której stoi urodzona w Rzymie Sofia Prantera. Zatem nie dziwi nas fakt, że jej partnerem przy tym przedsięwzięciu jest właśnie AS Roma. Z kolei sponsorem technicznym włoskiej drużyny jest marka New Balance, która… wchodziła wcześniej w kolaborację z brytyjskim brandem. Wszystko ma tu sens, wszystko się domyka.

„Współpraca z instytucją taką jak AS Roma to uświadomienie sobie, jak sport, moda i kultura przeplatają się ze sobą” – wyjaśnia Prantera.
„Jako Rzymianka rozumiem, jak ważny jest ten klub dla milionów fanów w tym mieście i na całym świecie, i chciałem to odzwierciedlić poprzez projekty, które celebrują Rzym i przekazują jego wyjątkową ekspresję futbolowej i modowej proweniencji”.

To kolaboracyjne przedsięwzięcie przynosi nam oficjalny zestaw boiskowy, który zespół będzie nosił podczas ich japońskiej trasy, kiedy pod koniec listopada zagra z Yokohama F Marinos w Tokio. Trykoty będą wierne słynnej złotej i czerwonej kolorystyce Giallorossi, a Aries dodaje charakterystyczny ukośny marmurkowy pas do przyciągającej wzrok koszulki.

Ich wspólna kolekcja obejmuje również stroje przedmeczowe, takie jak koszulki, całkowicie czarny nylonowy dres treningowy oraz limitowaną srebrno-złotą metaliczną koszulkę, która przedstawia najbardziej kultowe postacie Rzymu, w tym Lupę Capitolinę, Lucjusza Verusa i Juliusza Ceasera.

Koszulka przedmeczowa i dres treningowy zostaną założone przez piłkarzy AS Roma podczas rozgrzewki na Stadio Olimpico w najbliższą niedzielę (6 listopada), kiedy zmierzą się z lokalnymi rywalami Lazio.

Boiskowa kolekcja Aries x New Balance x AS Roma pojawi się w sprzedaży 22 listopada, natomiast kolekcja „przedmeczowa” jest już teraz dostępna na stronie internetowej Aries.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: