- Reklama -NikeNike

Oto kolaboracyjny projekt Carhartt WIP x Liberty Fabrics

Na potrzeby sezonu jesienno zimowego 2022 roku, zespoły Carhartt WIP i brytyjskiej marki Liberty Fabrics połączyły siły, czego rezultatem jest poniżej prezentowany zestaw.

Liberty Fabrics od 1875 roku znajduje się w czołówce firm zajmujących się projektowaniem i sztukami dekoracyjnymi. Słynie ona ze skomplikowanych wzorów i wyrafinowanych detali. Zaprojektowane przez wewnętrzny zespół w Londynie tkaniny są drukowane w północnych Włoszech przy użyciu mieszanki innowacyjnych technologii i wiekowych już technik.

Opierając się na bogatym archiwum Liberty Fabrics, ta kolekcja przedstawia dwuczęściowy zestaw piżam, który w swoim projekcie nawiązuje do dwóch klasycznych pozycji tej steetwearowej marki.

Naszyte kieszenie koszuli nawiązują do klasycznej kurtki Chore Coat, a odpowiadające im spodnie mają pętelkę na młotek i detale na kolanach, tradycyjnie spotykane w spodniach roboczych Double Knee Pant. Uzupełnieniem tego zestawu jest opaska na oczy.

Poszczególne elementy tego przedsięwzięcia pokryto rozbudowanym wzorem Paisley w odcieniach beżu, fioletu, koloru bordowego i złota.

Zdjęcia towarzyszące tej współpracy zostały wykonane przez londyńskiego fotografa Scotta Gallaghera, i ukazują one współczesną wariację na temat bachanalskiej uczty.

Zestaw Carhartt WIP wykonany z Liberty Fabrics jest już dostępny w ich sklepie online.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: