- Reklama -NikeNike

Maharishi prezentuje nową kolekcję inspirowaną twórczością Jean-Michela Basquiata!

Maharishi ponownie podnosi poprzeczkę w świecie mody, wprowadzając kapsułę inspirowaną twórczością Jean-Michela Basquiata.

Urodzony w Nowym Jorku artysta z lat 80., uznawany za jednego z czołowych neoekspresjonistów, słynął z dzieł ukazujących społeczne i ekonomiczne nierówności. Jego prace, łączące malarstwo, poezję i rysunek, wciąż poruszają i angażują społecznie.

W najnowszej kolekcji Maharishi wykorzystano zrównoważone materiały, takie jak konopie, organiczna bawełna i trwałe tkaniny techniczne. Znajdziemy tu także ikoniczne dzieła Basquiata, jak „Nu Nile” i „Pez Dispenser”, przekształcone w hafty i nadruki. Szczególną uwagę przyciąga DPM: Forest Bonsai Chalk, który łączy kamuflaż z charakterystycznym stylem artysty.

Kolekcja, która została zaprezentowana z udziałem brooklyńskiego muzyka Cisco Swanka, zachwyca różnorodnymi sylwetkami: od Original Snopants® po akcesoria i dywany. Zdjęcia kampanii, stylizowane przez długoletnią przyjaciółkę Basquiata, Karen Binns, oddają hołd artyście w jego rodzinnym mieście.

Nowości z kolekcji maharishi znajdziecie w ich sklepie online.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: