- Reklama -NikeNike

Oto kolekcja powstała na linii Nate Lowman x Supreme

Dziś poprzez ten wpis poznacie bliżej wspólną kolekcję powstałą na linii Nate Lowman x Supreme. Poniżej zobaczycie nie tylko zdjęcia z lookbooku, ale również przyjrzycie się poszczególnym nowościom.

Amerykański artysta Nate Lowman urodził się w Las Vegas w stanie Nevada w 1979 roku i wychował w Idyllwild w Kalifornii. Lowman przeniósł się do Nowego Jorku w 1997 roku, aby studiować na Uniwersytecie Nowojorskim.

Na początku XXI wieku Lowman i jego przyjaciele – wśród nich byi Dan Colen, Dash Snow i Ryan McGinley – osiągnęli uznanie za zakłócenie głównego nurtu sztuki młodzieńczym brakiem szacunku.

Twórczość Lowmana obejmuje malarstwo, druk, rzeźbę, instalację i kolaż. Jej sednem jest zbiór znajomych obrazów i materiałów – wycinków z gazet, naklejek na zderzaki, kserowanych ulotek, śmieci. Nate gromadzi te amerykańskie formy komunikacji i przekształca je w język wizualny, za pomocą którego można eksplorować takie tematy jak przemoc, konsumpcja, celebryci, przestępczość, porażka, tworzenie mitów, rozkład i katastrofa. Przekształcając te popularne ikony, Lowman rozwija nowe konteksty, często polityczne, ironiczne i melancholijne.

Supreme współpracowało z Nate’em Lowmanem nad kolekcją przedstawiającą jego dzieło sztuki z dziurami po kulach. Nowojorski artysta po raz pierwszy napotkał dziurę po kuli jako naklejkę samochodową, którą przyjaciel znalazł na stacji benzynowej w Teksasie. Nate powiększył obraz za pomocą sitodruku i naciągnął go na płótno. Kilka z tych prac znalazło się na jego pierwszej wystawie w 2005 roku.

Wspomniany motyw dziury po kuli został wykorzystany na kilku pozycjach amerykańskiej marki. Mamy na myśli rozpinane kamizelki w kolorze czarnym, niebieskim i białym. W tych samych kolorach są również robocze spodnie. W kolekcji znalazły się ponadto swetry, koszule na krótki rękaw oraz bluzy z kapturem. Kropką nad i wydaje się być komplet przypinek.

Wspólna kolekcja Nate Lowman x Supreme znajdzie się w ich sklepach stacjonarnych oraz online już w najbliższy czwartek, to jest 17 marca.

Nate Lowman Supreme SS22 1 Nate Lowman Supreme SS22 2 Nate Lowman Supreme SS22 3 Nate Lowman Supreme SS22 4 Nate Lowman Supreme SS22 5 Nate Lowman Supreme SS22 6 Nate Lowman Supreme SS22 7 Nate Lowman Supreme SS22 8 Nate Lowman Supreme SS22 9

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: