- Reklama -NikeNike

Zdjęcia Roy’a DeCarava w nowej mini kolekcji Supreme

Dyrektorzy kreatywni Supreme w najnowszej mini kolekcji sięgnęli po zdjęcia Roy’a DeCarava. Rezultat tego przedsięwzięcia możecie podziwiać poniżej.

Amerykański artysta Roy DeCarava urodził się w Harlemie w 1919 roku. Swoją dojrzałość artystyczną osignął w okresie powojennym – w okresie rozkwitu sztuki, muzyki, tańca, mody, teatru, literatury, nauki i kultury. Przez ponad 60 lat Roy tworzył tonalne, sugestywne fotografie życia w swoim rodzinnym mieście i poza nim.

Przed robieniem zdjęć DeCarava kształcił się jako malarz, grafik i rysownik – początkowo używał aparatu fotograficznego jako referencyjnego narzędzia do malowania.

Jego fotografie zostały po raz pierwszy wystawione w Nowym Jorku w 1950 roku. Dwa lata później został pierwszym afroamerykańskim fotografem, który zdobył stypendium Johna Simona Guggenheima.

Przez całe życie DeCarava był orędownikiem rozwoju fotografii artystycznej oraz wspierał i inspirował pokolenia fotografów. W latach 1955-1957 założył i prowadził Galerię Fotografa, pierwszą galerię w kraju, która skupiała się wyłącznie na amerykańskiej fotografii artystycznej. W 1975 roku DeCarava dołączył do wydziału Hunter College, gdzie przez dziesięciolecia wykładał zarówno kursy licencjackie, jak i magisterskie. W 1988 roku otrzymał tytuł wybitnego profesora sztuki.

Lookbook Roy DeCarava x Supreme SS22 2 Lookbook Roy DeCarava x Supreme SS22 3

Supreme współpracowało z DeCarava Archives nad nową kolekcją na wiosnę bieżącego roku. Kolekcja składa się jedynie z bluzy z kapturem i dwóch T-shirtów. Oczywiście każda z pozycji będzie dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, mianowicie czarnej, granatowej, żywszym pomarańczu oraz w jasnym błękicie i bieli.

Na każdej z wymienionych pozycji umieszczono czarno białe zdjęcie. Zresztą sprawdźcie zdjęcia lookbookowe oraz produktowe, które dołączamy poniżej.

Mini kolekcja Roy DeCarava x Supreme trafi do sich sklepów stacjonarnych oraz do sklepu internetowego już w najbliższy czwartek, to jest 19 maja.

Kolekcja Roy DeCarava Supreme SS22 1 Kolekcja Roy DeCarava Supreme SS22 2 Kolekcja Roy DeCarava Supreme SS22 3 Kolekcja Roy DeCarava Supreme SS22 4 Kolekcja Roy DeCarava Supreme SS22 5

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: