- Reklama -NikeNike

„Chasing the Sun” to nowy lookbook z wiosenno letnią kolekcją Samsøe Samsøe

Kilka miesięcy temu podczas tygodnia mody odbywającego się w duńskiej Kopenhadze tamtejszy brand Samsøe Samsøe zaprezentował swoją wiosenno letnią kolekcję na 2022 rok. Dziś mamy dla Was bardziej szczegółowe podejście do tematu, ponieważ w sieci pojawił się zestaw fotografii tworzących lookbook zatytułowany Chasing the Sun.

Projektanci duńskiej marki przenoszą nas w czasie do lat ’70 i ’80, abyśmy mieli możliwość doświadczenia stylu tamtejszych czasów. Tym samy przedstawiają ofertę inspirowaną stylem retro, która serwuje nam współczesne nadruki, nostalgiczne wzory i zaktualizowane żakardy.

Jeśli chodzi o lata ’70 to udało się je uzyskać poprzez nadruki i zastosowane kolory. Zerknijcie chociażby na koszule, dzianiny czy krój spodni z szeroką nogawką. Z kolei lata ’80 przedstawiono poprzez bardziej formalne propozycje jak marynarki czy garnitury, przy których wykorzystano z wełny i twillu.

„W tej kolekcji, jak dla mnie, pochodzi się o eksplorację, podróże i wolność” – wyjaśnia Gitte Wetter (Head of Design).

„Wolność, za którą wszyscy tęskniliśmy przez ostatni rok, i podróże, które będziemy mogli odbyć tak szybko. Nowe relacje, które zdobędziemy, i pogoń za nowością, za którą wszyscy tęskniliśmy. Naprawdę chciałem przekazać poczucie pozytywności i tęsknotę za latem, a dzięki kolorom i sylwetkom tej kolekcji wierzę, że to osiągnęliśmy”.

Zapoznajcie się na spokojnie z galerią zdjęć, którą umieściliśmy poniżej. Nowości Samsøe Samsøe na wiosnę i lato 2022 znajdziecie w ich sklepie online już od 13 stycznia.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: