- Reklama -NikeNike

Ten C – Ten C SS24: Kamieniste wzory i pastelowe odcienie na czele kolekcji na 2024 rok

To dopiero początek lata, ale Pitti jest już za nami, a Tydzień Mody w Paryżu właśnie ruszył. Natomiast Ten C już teraz prezentuje swoje nowości na pierwszą połowę 2024 roku.

Marka założona przez byłego projektanta Stone Island, Paula Harveya i Allesandro Pungettiego, wcześniej CP Company, została nazwana na cześć „The Emperor’s New Clothes” (pierwsze litery to Ten C) Hansa Christiana Andersona. Swoją kultową pozycję zyskała dzięki połączeniu włoskiego rzemiosła z unikalnymi japońskimi tkaninami.

Jeśli szukasz mistrzowskiego stylu włoskiego, opartego na archetypowych wzorach militarnych, to niewiele marek spełni Twoje oczekiwania tak dobrze jak Ten C.

W kolekcji na wiosnę i lato 2024 roku wykorzystano techniki barwienia, które nadają delikatnym pastelowym odcieniom nowy wyraz. Inspiracją dla marki stał się kamieniołom Arcari na wzgórzach Berici w Vicenzy, co przełożyło się na wodne odcienie. W kolekcji dominują zabiegi, które nadają kamienistym wzorom na koszulkach, odzieży z nylonu i spodniach charakterystyczny wygląd.

Rok 2024 zapowiada się kolejnym udanym rokiem dla Ten C, zresztą sami sprawdźcie poniższą galerię zdjęć. To marka, na którą warto zwrócić uwagę.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: