- Reklama -NikeNike

WTAPS x sacai – oto ich pierwsza kolaboracyjna kolekcja

Japońskie marki sacai i WTAPS prezentują efekty swojej pierwszej kolaboracji, które zadebiutują w sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca.

Prezentowana kolekcja łączy charakterystyczne dla obu marek estetyki. WTAPS, założone w latach 90. przez Testu Nishiyamę, dostarcza militarną stylistykę, a dom mody sacai, powstały z inicjatywy Chitose Abe, przynosi do stołu projektowego dekonstrukcję i hybrydyzację.

Efektem tego niecodziennego zderzenia koncepcji jest kolekcja, która obejmuje dwie propozycje: koszule oraz spodnie. Koszula bazuje na konstrukcjach streetwearowej marki z Tokio, a mianowicie WMILL-LS 01 i 02, natomiast spodnie z sześcioma kieszeniami bazują na WMILL-Trouser 01 i 02. Co ciekawe, do tego dochodzi kurtka, która ma sylwetkę przypominającą bomberkę, ze sztruksowymi kołnierzami dla dodatkowej estetyki zapożyczonej z odzieży roboczej.

Niestety, większość z nas będzie musiała się obejść smakiem, ponieważ przedstawiana kolekcja sacai x WTAPS pojawi się tylko i wyłącznie w sklepie tymczasowym Hello sacai w Japonii.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: