- Reklama -NikeNike

Manchester United i adidas Originals wypuszczają kolekcję nawiązującą do końcówki lat ’80

Aby nawiązać do stylu z późnych lat 80-tych i wczesnych 90-tych, adidas i Manchester United dziś przedstawiają kolekcję Man Utd x Originals, która powraca do popularnych elementów archiwum adidas i przekształca je w dzisiejszą kulturę piłkarską.

Kolekcja ma na celu przywołanie uczucia nostalgii i uchwycenie ducha „dni wyjazdowych” oraz bezwarunkowego oddania fanów, którzy podróżowali, by towarzyszyć drużynie podczas godnych uwagi sezonów 1988-1990.

Przedstawiamy dziewięcioczęściową kolekcję jako ukłon w stronę kultowego DNA designu tamtych czasów, oferującą świeże podejście do słynnych, klasycznych elementów oraz szereg pamiątkowych ubrań, w tym bluzę z kapturem, t-shirty i kurtkę.

Bohaterem kolekcji jest trzecia koszulka Man Utd x Originals, bogata w detale i inspirowana legendarnym strojem z tamtych czasów. Obejmuje ona opracowany żakardowy materiał „MUFC” oraz skrupulatnie wykonany prążkowany kołnierz z czerwonymi i czarnymi detalami na krawędziach. Do tego dochodzą logo adidas Trefoil i herb klubu, co zostało poszerzone o ikonografię sponsorów z tamtych czasów. Uzupełniające koszulę pasujące szorty – ozdobione napisem „MUFC” z boku – są wykończone tkanym materiałem, aby odtworzyć zarówno wygląd, jak i styl tamtych czasów.

Kolekcja zawiera również kurtkę Man Utd x Bench Jacket, inspirowaną kurtką noszoną przez menedżera podczas trenowania z linii bocznej, odtworzoną jako nowoczesna kurtka typu shell. Zawiera ona również zreinterpretowaną wersję bluzy z kapturem noszonej przez graczy poza boiskiem, z odważną czerwono-biało-czarną kolorystyką, która hołduje oryginalnym elementom.

Kolekcja Man Utd x Originals jest dostępna od 15 maja na stronie internetowej marki oraz u innych partnerów detalicznych.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: