- Reklama -Air Jordan 4Air Jordan 4

Artyści swoimi minimalistycznymi muralami pokazują solidarność z Ukrainą

Na ulicach Warszawy pojawiły się trzy minimalistyczne murale, nawiązujące do obecnej sytuacji w Ukrainie. Artyści z Good Looking Studio chcą w ten sposób pokazać swoje wsparcie dla obywateli Ukrainy.

Podobnie jak w obliczu pandemii, kiedy to można było obserwować serię murali z hasłem przewodnim „Będzie dobrze”, manifest został wyrażony w formie impaktowego języka wizualnego. Efektem działań artystów było stworzenie trzech pokojowych murali w Warszawie, wspierających uchodźców bezpośrednio na ulicach. Jeden z nich pojawił się w symbolicznym miejscu, na Rondzie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

„Docierające z Ukrainy informacje, obrazy i nagrania są zatrważające. Wszystkich nas ta sytuacja zaskoczyła i mamy wrażenie, że zaliczamy smutny powrót do niechlubnej historii XX wieku. Postanowiliśmy wyrazić swoje wsparcie, wysyłając przekaz w najbardziej naturalny dla nas sposób, czyli impaktowym przekazem wizualnym na ulicach Warszawy.

Mamy zaplanowane również inne działania wspierające potrzebujących, ale najważniejsze jest dla nas zabranie głosu w sprawie, w której nie można pozostać obojętnym. Chcielibyśmy, aby obywatele Ukrainy wiedzieli, że z całego serca wspieramy ich w obliczu inwazji Rosji i mamy nadzieję, że zwyciężą w wojnie o swoją narodową tożsamość. Pokój jest dobrem należnym każdemu człowiekowi i liczymy, że szybko wróci również w Ukrainie. Mówimy nie wojnie i śmierci niewinnych ludzi” – mówi Piotr Ruszkowski, prezes Good Looking Studio.

Powstałe już prace można podziwiać na ul. Smolnej 15, ul. Parkingowej (na wysokości Nowogrodzkiej 27) oraz rondzie ONZ (al. Jana Pawła II 18) w Warszawie.

Wszystkie stworzone murale są oddolną inicjatywą Good Looking Studio. Ich realizacja odbyła się w czynie społecznym.

[Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski] [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-9 [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-2 [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-6 [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-20 [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-11 [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-16 [Fot. Michał Dziurkowski @mdziurkowski]-18

- Reklama -air jordan 13air jordan 13

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: