- Reklama -NikeNike
Strona głównaBiznesMoncler niespodziewanie kupiło markę Stone Island

Moncler niespodziewanie kupiło markę Stone Island

Włosko francuska luksusowa grupa Moncler zdecydowała się na zakup Stone Island w ramach umowy wyceniającej markę na kwotę 1,16 miliarda euro (1,04 miliarda funtów).

Moncler kupi nieco ponad 50% udziałów marki odzieży wierzchniej od właściciela i dyrektora generalnego Carlo Rivetti’ego, a kolejne 19,9% od innych członków jego rodziny. Co ciekawe, firma nie zamierza poprzestać tylko na tym, jej celem jest nabycie całego kapitału zakładowego Stone Island. Pozostałe 30% należące do singapurskiego inwestora Temasek ma zostać wykupione już w najbliższym czasie.

Umowa ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2021 roku.

Dzięki partnerstwu włoskie marki będą starały się wzmocnić swoją zdolność do interpretowania ewoluujących kodów kulturowych dla nowych pokoleń, jednocześnie wzmacniając swoją pozycję w ewoluującym segmencie luksusu.

„Spotkaliśmy się w trudnym momencie zarówno dla Włoch, jak i dla świata, kiedy wszystko wydaje się niepewne i nieprzewidywalne” – powiedział prezes i dyrektor generalny Moncler Remo Ruffini. „Ale wierzę, że właśnie w tych chwilach potrzebujemy nowej energii i nowej inspiracji, aby budować nasze jutro”.

Oprócz dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w zdobywaniu dużego potencjału wzrostu, w szczególności rynków obu Ameryk i Azji, a także kanału Direct to Consumer, Moncler wprowadzi Stone Island do swojej kultury zrównoważonego rozwoju, która uczyniła ją liderem w branży.

Obie marki będą konsolidować swoje techniczne know-how w zakresie produktów, kultury przedsiębiorczości, zarządzania i kreatywności w ramach wspólnego spojrzenia na wizję przyszłości Ruffiniego i Rivettiego.

Rivetti powiedział: „Nasza centrala w Ravarino pozostanie bijącym sercem marki i centrum doskonałości, które będzie dalej rozwijane, a mój zespół i ja będziemy kontynuować, w naszych obecnych rolach, to, co robiliśmy z wielką pasją przez wiele lat. Jest to partnerstwo, które stanowi doskonałą okazję do dalszego rozwoju obu firm i pomoże Stone Island przyspieszyć jej międzynarodowy rozwój dzięki doświadczeniu Moncler zarówno w fizycznym, jak i cyfrowym świecie detalicznym.”

Ruffini powiedział, że obie marki pozostaną niezależne. W oświadczeniu podano, że Rivetti dołączy do zarządu Monclera.

 

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -Nike
- Reklama -NIke

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: