- Reklama -NikeNike

Netflix zmienia algorytm wyboru seriali do rankingu najpopularniejszych produkcji

Lista Top 10 najpopularniejszych produkcji na Netflix to często bardzo dobre źródło inspiracji, jeśli akurat nie wiecie co obejrzeć. Jednak streamingowy gigant postanowił w najbliższym czasie zmienić swój algorytm doboru seriali i filmów do tego rankingu.

Platforma streamingowa jak do tej pory opierała swoje rankingi na ukończeniu co najmniej dwóch pierwszych minut serialu lub filmu w ciągu pierwszych 28 dni po jego debiucie. Przy tworzeniu nowych list popularności Netflix będzie korzystał z nowej metryki – liczby godzin spędzonych przez użytkowników na oglądaniu danej produkcji.

„Uważamy, że zaangażowanie mierzone godzinami oglądania jest nieco lepszym wskaźnikiem ogólnego sukcesu naszych tytułów i satysfakcji członków” – napisała firma w oświadczeniu. „Algorytm dopasowuje się również do tego, w jaki sposób usługi zewnętrzne mierzą oglądanie telewizji i nadają odpowiedni wskaźnik przy ponownym oglądaniu”.

Poinformowano również, że platforma będzie bardziej regularnie udostępniała dane członkom i branży, co jest dość zaskakującym posunięciem. Jak do tej pory firma nie była dość otwarta i nie dzieliła się tak ważnymi informacjami z rynkiem.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: