- Reklama -Samsung
Strona główna Artykuły Listy 3 filmy o sneakersach na Netflix (+ jeden bonus), które musisz obejrzeć!

3 filmy o sneakersach na Netflix (+ jeden bonus), które musisz obejrzeć!

Chyba nie ma tu ani jednej osoby, która nie znałaby platformy Netflix. Każdy ma jakieś ulubione seriale, każdy zawalił nockę by dokończyć serię albo zapodał cały weekend w łóżku by ogarnąć ulubione filmy. Postanowiliśmy poszperać i przedstawić Wam pozycje, które zahaczają dość mocno o tematykę naszej strony.

Poniżej znajdziecie trzy filmy o sneakersach na Netflix, które warto obejrzeć. Część zapewne mogliście już widzieć, a część dopiero się tam pojawiła. Na koniec dorzucam małą niespodziankę, swego rodzaju bonus, ale to na samym końcu.

SNEAKERHEADZ

ROK: 2015
CZAS: 1 godz. 9 min.

Sneakerheadz to absolutna podstawa jeśli chodzi o filmy o sneakersach, butach czy jak kto woli kicksach. Zobaczycie tu historie kolaboracji, przedstawienie pierwszych współprac na linii marka – muzyk / artysta, a także wypowiedzi największych sneakerheadów.

Do tego mnóstwo mięsa, historii oraz opinii wypowiadanych przez przedstawicieli sneakersowych mediów, właścicieli sklepów czy też designerów. Eksperci wspominają historię i opowiadają o ewolucji z jaką mieli styczność na przestrzeni lat.

Jeśli miałbyś obejrzeć w życiu tylko jeden film o sneakersach to właśnie musi to być ten.

PRZEJDŹ DO FILMU

ABSTRAKT – SZTUKA DESIGNU

ROK: 2017
CZAS: 42 min.

W serii Abstrakt poznasz najbardziej nowatorskich projektantów z różnych branż i dziedzin. Zobaczysz jak sztuka designu wpływa na każdy aspekt naszego życia. Pośród nich, dokładnie w drugim odcinku bohaterem jest nie kto inny jak najlepszy designer w historii obuwia – Tinker Hatfield.

Opowiada on o swoich początkach oraz o największych i najbardziej przełomowych projektach. Wspomina skąd czerpał inspiracje, gdzie sięga po pomysły i jak wygląda jego praca dla Nike oraz Jordan Brand.

Dzięki tej pozycji poznasz jak wygląda życie osoby, która zaprojektowała buty, w których teraz chodzisz.

PRZEJDŹ DO FILMU

KIKSY

ROK: 2016
CZAS: 1 godz. 27 min.

Jedyny film na tej liście, który nie jest dokumentem. Nie jest to kino najwyższych lotów i polecamy go na luźny wieczór przy piwie i popcornie. Kiksy to film, który dopiero teraz zagościł na platformę Netflix, więc będziemy mogli go zobaczyć z tłumaczeniem bez bawienia się w torrenty i inne takie.

O czym jest film Kicksy? O młodym chlopaczku, który chciał zaimponować ziomkom ze szkoły i dziewczynie poprzez swoje buty. Dozbierał hajs, kupił Jordany Jedynki i niestety nie skończyło się to dla niego najlepiej. Został pobity i okradziony przez lokalnego gangstera.

Ten motyw był przełomowy, ponieważ młody zdecydował się zawalczyć o swoje. Przestał być ofiarą i rusza w miasto by się zemścić.

PRZEJDŹ DO FILMU

FRESH DRESSED

ROK: 2015
CZAS: 1 godz. 22 min

Film przedstawia historię mody związanej z ulicą, hip hopem oraz początki streetwearu jeśli można tak to nazwać. Zobaczycie tu również kwestie związane ze sneakersami, ale głównym tematem są tu stylówki przedstawione na przestrzeni kilkunastu czy też kilkudziesięciu lat, dlatego uznaje ten film jako bonus dla naszej listy.

W filmie wypowiadają się twórcy marek, przedstawiciele ulicy, a także gwiazdy muzyki jak P. Diddy, Nas czy Kanye West oraz Pharrell Williams.

 

PRZEJDŹ DO FILMU

- Reklama -Nike Blazer
- Reklama -Samsung
- Reklama -Samsung

ZOBACZ NASTĘPNE ARTYKUŁY:

Continue to the category