- Reklama -NIke Black Friday NIke Black Friday

Netflix zrobi film o założycielu Nike!

Netflix postanowił, że nakręci film biograficzny o założycielu Nike, który będzie bazował na książce Shoe Dog sprzed kilku lat. W końcu będziemy mogli poznać bliżej Phila Knighta.

„Cieszę się, że będę mógł współpracować z moim przyjacielem, wielkim Frankiem Marshallem, przynosząc na ekran moją historię i historię Nike. Byłem zadowolony z odbioru, jaki otrzymała moja książka, i myślę, że możemy razem z Netflix przedstawić moją podróż i historię Nike do jeszcze większej publiczności” – powiedział Knight w komunikacie prasowym.

Za napisanie scenariusza oprócz Franka Marchalla i Phila Knight odpowiedzialni będą również Scott Alexander i Larry Karaszewski.

Pomimo, że książka Shoe Dog została wydana w kwietniu 2016 roku, nadal pozostaje na liście bestsellerów New York Times. Został ona opublikowana w ponad 40 językach na całym świecie. Przedstawia ona osobistą relację 80-letniego założyciela Nike i mówi w jaki sposób udało mu się zbudować brand od podstaw. Wspomina w niej jak przeszedł drogę od sprzedaży butów z bagażnika samochodu w Beaverton w Oregonie do wielomiliardowego giganta sportowego, którym Nike jest dzisiaj.

Data premiery filmu Shoe Dog na Netflix nie została jeszcze ogłoszona. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego to damy Wam znać.

- Reklama -NIke Black Friday NIke Black Friday

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: