- Reklama -NikeNike

Nie żyje Issey Miyake. Japoński projektant zmarł w wieku 84 lat

Nie żyje Issey Miyake, jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych projektantów z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japoński projektant zmarł w wieku 84 lat, a przyczyną śmierci była przegrana walka z rakiem.

Drodzy przyjaciele,

Z ciężkim sercem musimy poinformować, że Issey Miyake, projektant i założyciel Miyake Design Studio i Issey Miyake Group, zmarł 5 sierpnia 2022 roku w szpitalu w Tokio, otoczony bliskimi przyjaciółmi i współpracownikami. Przyczyną śmierci był rak wątrobowokomórkowy. Miał 84 lata.

Zgodnie z życzeniem pana Miyake nie będzie nabożeństw pogrzebowych ani żałobnych.

Jak mówi dalej oświadczenie – Miyake założył Miyake Design Studio w 1970 roku i przez następne 50 lat produkował rewolucyjne projekty ukierunkowane na zaspokojenie potrzeb współczesnego stylu życia. Nigdy nie podążał za trendami. Zawsze będąc pionierem, Miyake zarówno brał udział w tradycyjnym rzemiośle, jak i szukał następnego rozwiązania: najnowszej technologii napędzanej badaniami i rozwojem. Ani razu nie wycofał się ze swojej miłości, procesu tworzenia rzeczy. Kontynuował pracę ze swoimi zespołami, tworząc nowe projekty i nadzorując wszystkie kolekcje pod różnymi markami Issey Miyake.

Miyake urodził się w prefekturze Hiroszima i studiował projektowanie graficzne na Uniwersytecie Sztuki Tama w Tokio, po czym przeniósł się do Paryża w 1965, aby studiować w szkole krawiectwa École de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne.

Legendarny projektant pracował przez cztery lata za kulisami z zespołami Guya Laroche, Huberta de Givenchy i Geoffreya Beene, a do 1973 roku Miyake pokazywał swoją własną pracę w ramach paryskiego pokazu mody.

Japończyk był znany ze zjawiskowych pokazów mody, sztuki plisowania i klasycznych golfów, które uwielbiał założyciel Apple – Steve Jobs.

Ten post może zawierać linki afiliacyjne.

- Reklama -NikeNike

ZOBACZ NASTĘPNE NEWSY: